Reklama

Zmiana organizacji ruchu na ''Wszystkich Świętych''. Sprawdź którędy nie przejedziesz [MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Zmiana organizacji ruchu na ''Wszystkich Świętych''. Sprawdź którędy nie przejedziesz [MAPA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za niespełna tydzień będziemy obchodzić dzień Wszystkich Świętych. To dzień tłumnych odwiedzin cmentarzy. Tradycyjnie 1 listopada w pobliżu bełchatowskiej nekropolii zmieni się organizacja ruchu. Będą też wzmożone kontrole policji i straży miejskiej. Poniżej szczegóły dotyczące tymczasowej organizacji ruchu i zmian w komunikacji miejskiej.

Aby ułatwić ułatwić kierowcom i pieszym poruszanie się w rejonie bełchatowskiego cmentarza, miasto wprowadzi tymczasową zmianę w organizacji ruchu. Będzie ona podobna jak w latach poprzednich, z jedną drobną zmianą.

Jak co roku, zamknięte zostaną wjazdy w Al. Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej, dodatkowo wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Cmentarnej wzdłuż parkanu – od bramy przy wjeździe od strony Al. Włókniarzy do wjazdu od strony stacji paliwowej.

Ponadto wyłączony zostanie fragment drogi krajowej Warszawa-Wrocław, który służyć będzie jako parking dla odwiedzających groby najbliższych. Ruch z tego odcinka będzie przeniesiony na drogę wojewódzką 484, czyli ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.

Główne ciągi komunikacyjne, którymi będzie można dojechać i powrócić z cmentarza, to ul. Wyspiańskiego i ul. Kątna. Będzie tam obowiązywać ruch dwustronny. W obu kierunkach (trasa Warszawa-Wrocław) będzie można się także poruszać ul. Włókniarzy. Dodatkowo wyjazd z cmentarza będzie możliwy ulicami jednokierunkowymi - Transportową i Cmentarną.

Przypominamy, że dla odwiedzających cmentarz przy ul. Wojska Polskiego miasto jak co roku zorganizuje parking, aby kierowcy nie zostawiali swoich aut na chodnikach.

Komunikacja miejska

Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu Al. Włókniarzy zmieni się trasa kursowania linii nr 10, która we Wszystkich Świętych będzie kursować tak jak linia nr 3, czyli ul. Czapliniecką i Lipową.
Dodatkowo z myślą o bełchatowianach, którzy będą odwiedzać groby, we Wszystkich Świętych w mieście kursować będą duże Solarisy.

Wzmożone patrole straży miejskiej i policji

Zbliżający się gorący okres przygotowań do Wszystkich Świętych, jak co roku wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie czuwać bełchatowska straż miejska, która już kontroluje miejskie nekropolie. Jak mówi komendant SM, Piotr Barasiński, strażnicy pilnują porządku, a szczególną uwagę zwracają na akty dewastacji nagrobków i kradzieże. - Rozmawiamy z mieszkańcami, aby wykazali się większą czujnością niż zazwyczaj, ponieważ w tym okresie uaktywniają się kieszonkowcy i inni amatorzy łatwego zysku. Ponadto strażnicy miejscy jak co roku kontrolują osoby handlujące w okolicach cmentarza, czy wykupili miejsce od miasta oraz czy posiadają wszystkie niezbędne pozwolenia.

1 i 2 listopada strażnicy będą nie tylko pomagać prawidłowo parkować, ale także w razie potrzeby uruchomić samochód. - Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Jeżeli ktoś będzie miał problem z uruchomieniem swojego pojazdu, na przykład z powodu niewyłączenia świateł na czas postoju, z chęcią pomożemy. Czekamy na sygnały pod całodobowym numerem 986 – dodaje komendant Barasiński.

Jak co roku także policja będzie prowadziła akcję „Znicz”. Od środy, 31 października, do niedzieli 4 listopada, funkcjonariusze będą nadzorować cmentarz, a także drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz główne arterie komunikacyjne. W ramach akcji policjanci będą pełnić nadzór w obrębie cmentarzy, ulic dojazdowych, a także na ciągach komunikacyjnych zlokalizowanych w mieście i poza nim. Warto dodać, że będą nasilone kontrole stanu trzeźwości kierujących, a także prędkości. Wszystko po to, aby zapewnić wszystkim podróżującym maksymalne bezpieczeństwo. - Apelujemy do wszystkich kierowców, by stosowali się do oznakowania a także poleceń funkcjonariuszy – mówi kom. Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej policji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierowców, jak i pieszych, bo o potrącenie w takich warunkach, a zwłaszcza po zmroku, nietrudno - podkreśla kom. Marcin Kucnar z KPP w Bełchatowie i dodaje: - Dzieciom warto założyć odblaski. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE