Reklama

Zgrzyt zaprasza na pielgrzymkę rowerową

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 24 sierpnia wyruszy XVI Bełchatowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tradycyjnie przedsięwzięcie organizuje Załoga Rowerowa „Zgrzyt”.

Od wielu lat ta inicjatywa cieszy się sporą popularnością wśród bełchatowian. Bywały lata, że wspólnie na Jasną Górę jechała prawie setka cyklistów. W tych niecodziennych wyprawach jednośladem biorą udział i kilkulatkowie i ponad siedemdziesięcioletni pielgrzymi.

- Najmłodszy uczestnik, który samodzielnie dotarł na Jasną Górę, czyli pokonał ponad 80 kilometrów, to 8-letni Dawid, z drugiej strony mamy i pana Andrzeja, który liczy sobie już ponad 70 wiosen i w tym roku również zapowiedział swój udział w pielgrzymce - mówi Maciek Kuszneruk z Załogi „Zgrzyt”.

Czasu pozostało jeszcze sporo, ale już można zapisać się na tę wyprawę. Wpisowe to koszt 50 złotych, opłata zawiera ubezpieczenie, noclegi i pielgrzymkowe gadżety. Jak informuje Maciej Kuszneruk możliwości jest kilka:

- Planowo pielgrzymka trwa od 24 do 28 sierpnia, ale jest grupa, która wróci do Bełchatowa w dniu wyjazdu, pielgrzymi przejadą więc jednego dnia 170 kilometrów. Już wykrystalizowała się też grupa osób, która nie będzie z nami całe pięć dni, ale będzie wracać 25 sierpnia - wszystko zależy od możliwości urlopowych i kondycji rowerzystów - wyjaśnia Kuszneruk.

Ci, którzy zaplanowali sobie pięciodniową wyprawę na Jasną Górę, wspólnie z pielgrzymką pieszą wejdą do Bełchatowa w poniedziałek 28 sierpnia. Jak informuje „Zgrzyt” spotkanie organizacyjne pielgrzymki odbędzie się 12 sierpnia przed MCK Bełchatów o godzinie 17.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE