Reklama

Reklama

Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci. Mieszkańcy zapłacą nawet 70 zł za osobę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci. Mieszkańcy zapłacą nawet 70 zł za osobę? - Zdjęcie główne

foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańców Zelowa czeka drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci. Stawki mogą wzrosnąć ponad dwukrotnie. Niektórzy zelowianie będą jednak musieli zapłacić zdecydowanie więcej – nawet 70 zł za osobę.

Reklama

Na najbliższej sesji rady miejskiej Zelowa, rajcy będą głosować nad uchwałą dotyczącą opłat za wywóz odpadów komunalnych. Projekt zakłada drastyczny wzrost cen za gospodarowanie odpadami. Dotychczasowa stawka za osobę wynosi bowiem 14 zł, ale jeśli radni zgodzą się na przyjęcie uchwały w obecnej formie, zelowianie "za śmieci" zapłacą 35 zł. W uzasadnieniu czytamy, że wzrost cen wynika głównie z oferty złożonej przez wykonawcę.

- Taki wysoki wzrost cen na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w ww. Okresie (-red. od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022) wynika głównie z oferty złożonej przez wykonawcę, który koszt odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi wycenił na kwotę 5.270.400 zł – czytamy w projekcie uchwały.

W dalszej części uchwały, przedstawione są wyliczenia – Zelów liczy sobie obecnie 12 562 mieszkańców. Z prostej kalkulacji wynika więc, że każdy musi zapłacić właśnie 35 zł, by udało się pokryć ponad pięciomilionowe koszty wywozu odpadów komunalnych. Głosowanie odbędzie się na najbliższej sesji, w piątek 28 maja. 

Jeszcze więcej zapłacą osoby, które nie dopełniają obowiązku selektywnej zbiórki odpadów, czyli segregacji śmieci. Kwota na osobę wyniesie w takim przypadku aż 70 zł.

Zelów nie jest odosobnionym przypadkiem miasta, w którym wzrastają ceny za wywóz odpadów. Przykładem jest chociażby Bełchatów – jednak i tu, mieszkańcy płacą mniej, niż proponuje się zelowianom. Stawka wynosi bowiem 26 zł za osobę. Co ciekawe, w liczącym niemal 57 tys. mieszkańców Bełchatowie, koszty gospodarowania odpadami wykonawca, czyli spółka Eko-Region wycenił na ponad 15 milionów zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy