Reklama

Zbudują gazociąg w gminie Bełchatów. W których miejscowościach planują podłączenia?

Opublikowano:
Autor:

Zbudują gazociąg w gminie Bełchatów. W których miejscowościach planują podłączenia? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska Spółka Gazownicza porozumiała się z gminą Bełchatów w sprawie projektu sieci gazociągu na terenie kolejnych czterech miejscowości. Chęć przyłączenia do sieci mogą zgłaszać mieszkańcy: Dobiecina, Zdzieszulic Górnych, Mazur oraz Poręb. Natomiast już w przyszłym roku mają rozpocząć się prace przy budowie gazociągu w Domiechowicach, Emilinie i Zawadach.

Urząd gminy poinformował, że już czeka na wnioski od mieszkańców, bo jak podkreślają urzędnicy, im więcej osób w poszczególnych miejscowościach zgłosi chęć przyłączenia się do sieci, tym szybciej ruszą prace projektowe.

- Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami łódzkiego oddziału PSG – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Przedsiębiorstwo przeprowadziło analizy ekonomiczne i techniczne dla kilku wariantów sieci biegnących przez teren naszej gminy. Obecnie jest zgoda na projektowanie sieci dla czterech miejscowości: Zdzieszulic Górnych, Dobiecina, Mazur oraz części Poręb. Przy tym bardzo ważne będzie zainteresowanie mieszkańców przyłączeniem do sieci. Jeśli okaże się ono niewielkie, dla PSG inwestycja może się okazać nieopłacalna. Dlatego apeluję do mieszkańców tych miejscowości, którzy korzystaniem z gazu sieciowego byliby zainteresowani, o niezwłoczne składanie wypełnionych wniosków – dodaje.

Dobiecin, Zdzieszulice Górne, Mazury oraz Poręby to kolejne miejscowości, do których doprowadzona zostanie sieć gazowa. Polska Spółka Gazownicza w najbliższych tygodniach ogłosi przetargi na budowę gazociągu dla Zawad, Domiechowic oraz Emilina. Realizacja tych inwestycji powinna ruszyć w przyszłym roku.

W przypadku miejscowości, których mieszkańcy teraz będą składać wnioski, rozpoczęcia budowy gazociągu można spodziewać się w ciągu 2-3 lat. Mieszkańcy zainteresowani instalacją, będą mogli skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz z odliczenia od podatku kosztów poniesionych nakładów.

- Budowa gazociągu to skomplikowane procedury, analizy i uzgodnienia, które wymagają czasu. Musimy o tym pamiętać. Chcę też podkreślić, że te cztery miejscowości, dla których rozpoczynamy nabór, to dopiero początek gazyfikacji naszej gminy – mówi Konrad Koc.

Władze gminy zapewniają, że prowadzą rozmowy także w sprawie gazyfikacji kolejnych miejscowości w niedalekiej przyszłości.

Mieszkańcy Dobiecina, Zdzieszulic Górnych, Mazur oraz Poręb wnioski o przyłączenie do sieci mogą pobrać w urzędzie (przy wejściu do budynku), a także na stronie internetowej. Więcej informacji można uzyskać też w samym urzędzie pod nr tel. 44 632 52 11 wew, 44,

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE