Reklama

Reklama

Zbudują fabrykę w strefie przemysłowej. Inwestor z Singapuru stworzy 300 miejsc pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FRGK

Zbudują fabrykę w strefie przemysłowej. Inwestor z Singapuru stworzy 300 miejsc pracy  - Zdjęcie główne

W kleszczowskich strefach przemysłowych działa już kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy | foto FRGK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fabryka baterii i magazynów energii powstanie w strefie przemysłowej Bogumiłów. Budowa zakładu w gminie Kleszczów stworzy aż 300 nowych miejsc pracy. Inwestycja ma być gotowa w 2026 roku.

Reklama

To będzie jedna z największych inwestycji ostatnich lat w strefach przemysłowych gminy Kleszczów. Na ponad 8 hektarach powstanie fabryka, która będzie specjalizować się w produkcji litowo-jonowych ogniw, a także systemów magazynowania energii.

Jak informuje gmina Kleszczów, projekt będzie realizowany we współpracy z firmą technologiczną Durapower Holdings PTE LTD z Singapuru. Samorząd i Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, która zajmuje się ściąganiem inwestorów do stref przemysłowych, podpisały już dokument o współpracy. Wiadomo też, że kompleksową organizacją realizacji inwestycji zajmie się spółka Faradise.

Magazyny energii, które będą produkowane w Bogumiłowie, będą sprzedawane zarówno klientom indywidualnym, jak i dużym podmiotom przemysłowym na terenie Unii Europejskiej.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje m.in. budowę budynku produkcyjnego z zapleczem biurowym, magazynów, budynków technicznych i warsztatowych wraz z infrastrukturą drogową i logistyczną.

- Według zapowiedzi inwestora deklarowana liczba osób mających znaleźć zatrudnienie w fabryce to około 300 osób – informuje gmina Kleszczów.

Gmina zobowiązała się umożliwić inwestorowi podłączenie się do gminnej infrastruktury technicznej. Fabryka ma być gotowa do końca 2026 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy