Reklama

Reklama

Zbudują drogę, która połączy dwie podbełchatowskie miejscowości. Do kiedy potrwa inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Zbudują drogę, która połączy dwie podbełchatowskie miejscowości. Do kiedy potrwa inwestycja? - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podpisała umowę z wykonawcą na budowę kanalizacji i drogi łączącą Kałduny z Dobrzelowem. Koszt inwestycji to 9,4 mln zł.

Reklama

Jak informuje gmina Bełchatów, wyłoniony wykonawca będzie miał rok na opracowanie dokumentacji i uzyskanie wszelkich pozwoleń oraz 27 miesięcy na roboty budowlane. Zgodnie z planem droga oraz kanalizacja mają być gotowe w sierpniu 2025 roku.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje w sumie dwa zadania. Pierwsze to budowa kanalizacji wraz ze studniami, przepompownią, przepustami pod drogą. Z kolei drugie przebudowę i budowę drogi pomiędzy Kałdunami i Dobrzelowem na odcinku ok. 1890 m. Jak przekazuje urząd gminy, chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 485 do granicy obwodnicy miasta Bełchatowa.

Wykonawcą inwestycji jest bełchatowska firma Sanel. Koszt wszystkich robót to 9,4 mln zł. Zostaną one dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy