Reklama

Zapadła decyzja w sprawie wyścigu enduro w kopalni. Co dalej z Red Bull 111 Megawatt?

Opublikowano:
Autor:

Zapadła decyzja w sprawie wyścigu enduro w kopalni. Co dalej z Red Bull 111 Megawatt? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niestety drugi rok z rzędu nie odbędą się wyścigi motocykli enduro na terenie bełchatowskiej kopalni. Organizatorzy oficjalnie odwołali tegoroczną edycję Red Bull 111 Megawatt, która była zaplanowana na 27-28 czerwca. Tym razem na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa.

Kibice sportów motoryzacyjnych ponownie będą musieli przełknąć gorzką pigułkę. Drugi rok z rzędu w bełchatowskiej kopalni nie odbędą się zawody Red Bull 111 Megawatt, podczas których rywalizowali ze sobą najlepsi motocykliści enduro z całego świata. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Red Bull 111 Megawatt miała odbyć się w dniach 27-28 czerwca. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa odwołano imprezę, która w poprzednich latach gromadziła na zawodach po kilkanaście tysięcy widzów.

- Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną oraz konsekwencje, jakie ona niesie dla możliwości realizacji przedsięwzięć eventowych o dużej skali, zmuszeni jesteśmy odwołać 6. edycję Red Bull 111 Megawatt – poinformowali organizatorzy imprezy. - Decyzja wynika z dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej na świecie, braku możliwości określenia rozwoju sytuacji w najbliższych miesiącach i obowiązujących aktualnie przepisów o organizacji imprez masowych. Wzgląd na bezpieczeństwo uczestników i widzów oraz jakość tej imprezy, budowaną przez pięć edycji, zmusza do podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu Red Bull 111 Megawatt.

Red Bull 111 Megawat to największe zawody hard enduro w Polsce i zarazem runda WESS Enduro World Championship. W poprzednich latach w zawodach startowało ponad pół tysiąca zawodników, a ich zmagania w Kleszczowie obserwowały tłumy fanów motoryzacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE