Reklama

Reklama

Załoga spółki zależnej PGE bez podwyżek. Związkowcy zawiadomią inspekcję pracy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Załoga spółki zależnej PGE bez podwyżek. Związkowcy zawiadomią inspekcję pracy? - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brak porozumienia płacowego w Betransie. To jedyna spółka, w której załoga nie dostanie podwyżek w 2020 roku. Związki zawodowe grożą, że powiadomią Państwową Inspekcję Pracy.

Reklama

Organizacje związkowe z bełchatowskiej kopalni powiadomiły, że Betrans jest jedyną spółką zależną PGE, w której nie podpisano porozumienia płacowego w 2020 roku. Jak informują związkowcy, władze spółki tłumaczą to trudną sytuacją finansową zakładu, dlatego niemożliwy jest wzrost wynagrodzeń pracowników w tym roku, ale jednocześnie proponują podwyżki od stycznia 2021 roku.

- Co więcej, nie ma zamiaru (prezes spółki - przyp. red.) dać załodze żadnej dodatkowej premii na Święta Bożego Narodzenia, o co wystąpiliśmy stosownym pismem – czytamy w komunikacie związkowców.

Związkowcy zapowiedzieli, że w tej sytuacji zamierzają podjąć wszystkie „kroki przewidziane prawem” z zawiadomieniem Państwowej Inspekcji Pracy włącznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy