Reklama

Zalało elektrownię Bełchatów. Wielka awaria i wyłączone bloki energetyczne

Opublikowano:
Autor:

Zalało elektrownię Bełchatów. Wielka awaria i wyłączone bloki energetyczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ulewne deszcze i burze, które przeszły nad Bełchatowem i okolicą, spowodowały awarię w bełchatowskiej elektrowni. Zalana została przesypownia nawęglania, co spowodowało wyłączenie aż czterech bloków energetycznych. Jak zapewnia koncern PGE GiEK, sytaucja została opanowana i wszystkie jednostki elektrowni działają już zgodnie z planem.

Ogromna niedzielna ulewa dała się mocno we znaki również bełchatowskiej elektrowni. Okazuje się, że deszcz spowodował wyłączenie aż czterech bloków energetycznych. Jak to możliwe? Ogromne ilości wody dostały się do jednego z budynków układu nawęglania, który podaje taśmociągami węgiel do bloków 5-8. W rezultacie instalacja zablokowała się i trzeba było wyłączyć wspomniane jednostki. Informacje te potwierdził nam oficjalnie koncern PGE GiEK.

- PGE GiEK informuje, że w wyniku ulewnego deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek 22 czerwca doszło do zalania jednej z trzech funkcjonujących w Elektrowni Bełchatów przesypowni nawęglania. Awaria spowodowała wyłączenie czterech bloków energetycznych. Woda z zalanego pomieszczenia została niezwłocznie wypompowana - powiedziała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Jak dodaje, w poniedziałek, 22 czerwca, przed godz. 7.00 podano węgiel do zasobników przykotłowych bloków 5, 6, 7, 8. Wszystkie bloki dotknięte awarią zostały już uruchomione i zsynchronizowane z krajową siecią elektroenergetyczną. W elektrowni powołano specjalny zespół, który ma zbadać szczegóły awarii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE