Reklama

Reklama

Kolejne miasto w regionie z ''nocną prohibicją''. Czy w Bełchatowie będzie zakaz sprzedaży alkoholu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kolejne miasto w regionie z ''nocną prohibicją''. Czy w Bełchatowie będzie zakaz sprzedaży alkoholu? - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radomsko to kolejne miasto w regionie, w którym obowiązuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Radni zdecydowali, że napojów wyskokowych nie będzie można kupić od 24:00 do 06:00 rano. Czy podobne rozwiązanie pojawi się też w Bełchatowie?

Reklama

Rada miasta w Radomsku zdecydowała o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, od 24:00 do 06:00 rano. To kolejne po Piotrkowie Trybunalskim miasto w regionie, które zdecydowało się na takie rozwiązanie.

Temat "nocnej prohibicji" pojawił się w Radomsku już w 2018 roku, został jednak z czasem porzucony. Do pomysłu wrócono z końcem 2020 roku, wtedy też o zdanie w tej kwestii zapytano mieszkańców. Radomszczanie jasno wyrazili swoje zdanie na temat tego pomysłu, na 1348 osób, które wzięły udział w ankiecie, aż 1049 było przeciw wprowadzeniu zakazu.

Zakaz sprzedaży alkoholu podzielił również radnych, którzy ostatecznie jednak przyjęli nowe rozwiązanie stosunkiem głosów 11 "za" do 8 "przeciw".

O to, czy podobne rozwiązanie może zostać wprowadzone w Bełchatowie zapytaliśmy w magistracie. Urzędnicy zaznaczają, że na chwilę obecną takich planów nie ma.


- Tego typu prawne uregulowanie miejscowe musiałoby zostać przedstawione na sesji Rady Miejskiej i przegłosowane. Obecnie w Bełchatowie nie ma uchwały, wprowadzającej zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Bełchatowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy