Reklama

Reklama

Zaduszkowy wieczór z piosenką

Opublikowano: ndz, 5 lis 2017 16:00
Autor:

Zaduszkowy wieczór z piosenką - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Bełchatowscy artyści przypomną popularne piosenki znanych artystów, którzy już odeszli. Usłyszmy m.in. utwory Czesława Niemena, Anny German, Edith Piaf i Joe Cockera.

Zapowiada się niezapomniana uczta z muzyką na żywo. 5 listopada w Gigantach Mocy, na jednej scenie wystąpi kilkunastu lokalnych artystów w różnym wieku. Podczas koncertu zaśpiewają: Martyna Jaworska-Chodak, Weronika Pochopień, Anna Serafińska, Anna Zimna, Weronika Kępa, Maria Rozpara, Amelia Biniecka, Karolina Zasada, Aleksandra Szurgot, Aleksandra Rutkowska, Paulina Ceglińska oraz Karolina Czaińska-Kuroń, Agata Koźbiał, Paweł Bauer, Andrzej Madej i Piotr Stobiecki. Będzie im towarzyszyć bełchatowski zespół Beat w składzie: Katarzyna Jurczyk-Zawada, Michał Zawada, Mariusz Retkiewicz, Karolina Czaińska-Kuroń, Maksym Kuroń, Marcin Rybiałek. Gościnnie zagra Patryk Siewiera oraz sekcja dęta bandu: Marek Pęcina, Robert Cegliński, Katarzyna Jurczyk–Zawada, Michał Pal, Adam Ciesielczyk. Początek koncertu o godz. 17, wstęp wolny.

To właśnie w ich wspólnych aranżacjach usłyszmy znane i lubiane utwory z repertuaru nieżyjących już artystów. Koncert „Zaduszkowa podróż z piosenką” będzie więc okazją, aby przypomnieć sobie gwiazdy polskiej estrady, m.in. Annę Jantar, Irenę Jarocką, Marka Grechutę czy Andrzeja Zauchę. Będą też piosenki zagranicznych artystów takich, jak: Whitney Houston, Michael Jackson, Aretha Franklin oraz Elvis Presley i Frank Sinatra. Artyści będą również wspominać Zbigniewa Wodeckiego oraz George'a Michaela, którzy odeszli w ostatnim czasie.

Muzyczne spotkanie z pewnością będzie okazją, aby wspólnie ponucić ich szlagiery. Będzie też doskonałym pretekstem do zadumy i przywołania w pamięci bliskich, których nie ma już między nami. „Zaduszkowa podróż z piosenką” to trzeci tego typu recital bełchatowskich artystów. W poprzednich latach odbyły się „Zaduszkowe wspomnienie” oraz „Sentymentalna podróż z piosenką”, których pomysłodawcami są Ewa i Ireneusz Kępowie.

Listopadowy koncert to jeden z wielu, jaki organizowany jest w ramach grantu, na realizację którego parafia pw. Wszystkich Świętych z Grocholic otrzymała dofinansowanie z magistratu. Oprócz „Zaduszkowej podróży z piosenką” był też m.in. „Koncert pod lipą” z udziałem bełchatowskich artystów z zespołem Duo Espresso na czele oraz montaż słowno-muzyczny poświęcony wydarzeniom wrześniowym. Jeszcze w tym roku parafia zaprosi mieszkańców na „Kolędowanie u Wszystkich Świętych” oraz inne wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.