Reklama

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. ‘’O mały włos wjechałby do restauracji samochodem’’

Opublikowano:
Autor:

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. ‘’O mały włos wjechałby do restauracji samochodem’’ - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pijany kierowca zatrzymany przez bełchatowian w pobliżu pizzerii. Zabrali mężczyźnie kluczyki i wezwali policję. Okazało się, że 57-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy i grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Kolejna wzorowa postawa mieszkańców Bełchatowa, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 8 marca. Pod pizzerię w pobliżu osiedla Żołnierzy POW z impetem podjechał samochód marki Kia. Po chwili wysiadł z auta mężczyzna, który chwiejnym krokiem poszedł do pobliskiego sklepu. Obserwujący całą sytuację mieszkańcy, słusznie przypuszczając, że kierowca jest pijany, poczekali aż wróci z zakupów. Gdy wsiadł do pojazdu, uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki.

- Zatrzymałem pijanego kierowcę(...), przyjechał do sklepu Żabka po wódkę, o mały włos wjechałby do restauracji samochodem, zatrzymał go krawężnik, jest na dołku. Zabrałem kluczyki zadzwoniłem na 112 – poinformował nas Czytelnik, który zdecydował się na obywatelską interwencję.

Po chwili na miejsce przybyła policja. Badanie trzeźwości wykazało, że 57-letni bełchatowianin miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.

- To kolejne zdarzenie, kiedy mieszkańcy Bełchatowa wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z naszych dróg potencjalnych zabójców jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku – mówi Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE