Reklama

Zabraknie pieniędzy na ważną drogę?! Radny alarmuje, zarządca odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Zabraknie pieniędzy na ważną drogę?! Radny alarmuje, zarządca odpowiada - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy planowana rozbudowa drogi nr 484 pomiędzy Bełchatowem i Zelowem jest zagrożona? Takie nieoficjalne informacje uzyskał radny powiatu, który twierdzi, że pieniędzy na tak dużą inwestycję nie będzie. Zarządca drogi zapewnia, że rozbudowa wciąż jest „przewidziana do realizacji”, ale… wszystko zależy od środków jakimi będzie dysponować województwo w kolejnych latach. Pewne jest natomiast, że przebudowany zostanie odcinek w pobliżu Bełchatowa.

Droga wojewódzka nr 484 pomiędzy Bełchatowem i Zelowem od lat czeka na gruntowną przebudowę. Chodzi nie tylko o nawierzchnię, ale też potrzebne pobocza, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Zarówno kierowcy, jak i piesi od dawna narzekają na bezpieczeństwo na tym odcinku. Jest wąsko i ciemno, rowerzyści są często niewidoczni. Mieszkańcy od lat czekali na obiecywany remont i gdy wydawało się, że inwestycja zostanie w końcu zrealizowana, pojawiła się kolejna niewiadoma.

Włodzimierz Kula, radny powiatu bełchatowskiego z klubu „EBE Wspólnie dla Powiatu”, który był radnym sejmiku wojewódzkiego poprzedniej kadencji twierdzi, że rozbudowa wspomnianej drogi stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

- Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskałem, nie ma środków w budżecie na remont całego odcinka tej drogi. Zabezpieczone zostały pieniądze tylko na odcinek w pobliżu Bełchatowa – mówi Włodzimierz Kula.

Informację o perturbacjach dla tak ważnej inwestycji w powiecie klub radnych zamieścił na facebookowym profilu.

Radny Kula złożył interpelację do zarządu powiatu bełchatowskiego pytając, czy powiat uczestniczy w konsultacjach z zarządem województwa łódzkiego w sprawie tej inwestycji. W otrzymanej odpowiedzi przeczytał, że „powiat bełchatowski nie uczestniczy w żadnych spotkaniach dotyczących realizacji przedmiotowego zadania drogowego”.

- Wszystko wskazuje na to, że inwestycja została odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość – mówi Włodzimierz Kula. - Niestety w tej chwili nie zanosi się, aby w najbliższych latach cała ta droga została zrobiona. Niestety ostatni remont przechodziła ona w latach 90. i wymaga modernizacji. Tutaj chodzi przecież o bezpieczeństwo – dodaje.

O całą inwestycję zapytaliśmy zarządcę drogi. Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi zapewnia, że rozbudowa drogi pomiędzy Zelowem a Bełchatowem jest w dalszym ciągu przewidziana do realizacji i podzielona jest na etapy.

Jak dodaje, w tym roku ZDW w Łodzi zamierza zrealizować wspólnie z miastem (skrzyżowanie z drogą dojazdową do strefy) rozbudowę odcinka 580 metrów ulicy Czaplinieckiej w tamtym rejonie. Koszt szacunkowy to ponad 5 mln zł. Przypomnijmy, że magistrat zaplanował w tym roku przekazać ponad 1 mln zł dotacji na wspomniany odcinek. Pozostałe etapy DW 484 do rozbudowy to: Zelów- Podwody – Wola Mikorska – Bełchatów.

- Mamy już dokumentację techniczną, procedowane jest obecnie pozyskanie decyzji środowiskowej. Sama inwestycja zakłada kompleksową rozbudowę na drogi na prawie 11 km wraz poszerzeniem jezdni do 7 metrów, budową chodników, zatok, odwodnienia, ścieżek rowerowych, oświetlenia – mówi Marcin Nowicki.

Dodaje jednak, że ze względu na zakres robót, zadanie podzielone będzie na etapy, ale… nie zapadła jeszcze decyzja, który podetap zostanie objęty robotami jako pierwszy. Cała sprawa rozbija się o pieniądze w budżecie województwa.

- Wszystko zależy od środków jakimi będzie dysponować województwo, Inwestycja planowana jest do rozpoczęcia w 2021 i ma być realizowana w kolejnych latach – mówi Marcin Nowicki.

Czy tak się stanie? Czas pokaże. Szacunkowa wartość przebudowy drogi wojewódzkiej nr 484 pomiędzy Zelowem i Bełchatowem to ponad 60 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE