Reklama

Reklama

Zaatakował 75-letniego seniora na bełchatowskim osiedlu. Mężczyźnie grozi długa odsiadka w więzieniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Bełchatowie

Zaatakował 75-letniego seniora na bełchatowskim osiedlu. Mężczyźnie grozi długa odsiadka w więzieniu - Zdjęcie główne

foto KPP w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja zatrzymała 35-latka, który zaatakował seniora w jednym z bloków na osiedlu 1-go Maja. Napastnik okradł 75-latka, gdy ten zwrócił mu uwagę, aby nie leżał w klatce schodowej bloku. Za rozbój w warunkach recydywy grozi kara nawet do 18 lat więzienia.

Reklama

Chwilę po zdarzeniu, na miejsce natychmiast został wezwane policyjne patrole. W rozmowie z pokrzywdzonym mundurowi ustalili, że schodząc po schodach w swoim bloku zauważył leżącego na korytarzu mężczyznę. 75-latek podszedł do mężczyzny, a kiedy upewnił się, że nie potrzebuje pomocy zwrócił mu uwagę.

- Niestety mężczyzna odpowiedział agresją. Napastnik szarpiąc pokrzywdzonego zabrał mu portfel. Siłą wyciągnął go z tylnej kieszeni spodni, ukradł 60 złotych i uciekł – relacjonuje Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Pokrzywdzony dokładnie jednak opisał sprawcę. Po 20 minutach od zgłoszenia sprawca był już w rękach policjantów. Mundurowi zatrzymali go na osiedlu Słonecznym. Okazało się, że był to 35-latek, dobrze znany bełchatowskiej policji z innych spraw.

- Notowany za podobne przestępstwa bełchatowianin usłyszał prokuratorski zarzut rozboju – informuje Iwona Kaszewska.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Tym razem mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu wymiar kary nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE