Reklama

Za brak maseczki wypraszają ze sklepów w Bełchatowie. Ruszyły wzmożone kontrole policji

Opublikowano:
Autor:

Za brak maseczki wypraszają ze sklepów w Bełchatowie. Ruszyły wzmożone kontrole policji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku ze wzrostem liczby przypadków zachorowań na COVID-19,wracają kontrole noszenia maseczek w sklepach czy autobusach komunikacji zbiorowej. Coraz częściej reaguje też personel i ochrona w sklepach. Mieszkaniec Bełchatowa został wyproszony z supermarketu na terenie miasta właśnie za brak maseczki.

Osoby odwiedzające placówki handlowe bez maseczki muszą liczyć się z tym, że nie zostaną wpuszczone do sklepu. Wzmożono kontrole przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem, większą uwagę na to, czy mamy zakryte nos i usta, zwraca również sam personel. Z taką sytuacją spotkał się nasz Czytelnik w jednym z supermarketów. Jak relacjonuje, gdy wszedł do środka zatrzymała go ochrona. Po chwili poproszono, aby włożył maseczkę.

- Kiedy odparłem, że jestem astmatykiem, to powiedziano, aby kupił sobie przyłbicę – opowiada mieszkaniec Bełchatowa.

Jak dodaje, ostatecznie został wyproszony przez ochroniarzy. Nie jest to przypadek odosobniony, ponieważ w wielu większych i mniejszych sklepach personel w ostatnim czasie jest bardzo wyczulony na klientów nie stosujących się do panujących wymogów sanitarnych. Chodzi oczywiście o względy bezpieczeństwa, ale nie tylko. Okazuje się bowiem, że ci, którzy nie noszą maseczek podczas zakupów, muszą liczyć się z tym, że mogą zostać ukarani mandatem. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 minister zdrowia zapowiedział rozpoczęcie kontroli zasłaniania ust i nosa przez klientów, a także przez sam personel w sklepach. Kontrole noszenia maseczek już rozpoczęła policja, także w Bełchatowie.

Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy KPP w Bełchatowie zapowiada, że kontroli należy spodziewać się na terenie placówek handlowych, targowisku miejskim w Bełchatowie, a także w środkach transportu zbiorowego.

- Zintensyfikujemy działania związane z pandemią. Policjanci będą częściej reagować na nieprzestrzeganie obostrzeń przez mieszkańców i zwracać uwagę czy mają zakryte usta i nos. Ci, którzy nie stosują się do obowiązku zasłaniania twarzy, muszą się liczyć z reakcją funkcjonariuszy m.in. pouczeniami i mandatami – mówi Iwona Kaszewska.

Podkreśla jednak, że policjanci, zamierzają przede wszystkim edukować i uświadamiać mieszkańców, że niebezpieczeństwo związane z COVID-19 wciąż istnieje.

- Nie chcemy sytuacji, w których będziemy zmuszeni sięgać po bloczki mandatowe. Chodzi o przestrzeganie dystansu społecznego i dbanie o bezpieczeństwo – mówi Iwona Kaszewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE