Reklama

Z kranów w gminie Bełchatów leci mętna woda. O które miejscowości chodzi i czy można ją pić?

Opublikowano:
Autor:

Z kranów w gminie Bełchatów leci mętna woda. O które miejscowości chodzi i czy można ją pić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Huty i Wielopola w gminie Bełchatów mogą się zdziwić, gdy odkręcą kurek z wodą w swoich domach. W wodociągu Huta stwierdzono przekroczenie parametrów mętności i manganu w wodzie. Może mieć ona gorszy smak i wygląd, ale jak zapewnia Sanepid, nie stwarza to zagrożenia dla konsumentów.

Część mieszkańców gminy Bełchatów w swoich domach może mieć wodę nieco gorszej jakości. Sanepid w Bełchatowie poinformował, że w badaniach wody z wodociągu Huta stwierdzono przekroczenie wartości parametrycznej mętności i manganu.

- Może to pogarszać wygląd i smak wody, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie.

W związku z tym Sanepid stwierdził, że warunkowo woda jest przydatna do spożycia. Może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

- Polecono eksploratorowi podjęcie działań naprawczych mających na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania - poinformował Sanepid w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE