Reklama

Wystawa obrazów Mariusza Gosławskiego pt. "Portrety"

Opublikowano:
Autor:

Wystawa obrazów Mariusza Gosławskiego pt. "Portrety" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wystawy Mariusza Gosławskiego, pt. Portrety”, który odbędzie się 6 listopada o godzinie 18:00, na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy.

Na wystawie zaprezentowane zostaną portrety, wykonane głównie za pomocą suchych pasteli, powstałe w latach 2015 – 2018. Bohaterami obrazów są osoby, które w jakiś sposób zainspirowały autora: wyglądem, kolorem oczu, osobowością. Część prac już trafiła do nowych właścicieli, a te, które pozostały, będzie można obejrzeć podczas wystawy.

Mariusz Gosławski
Artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta oraz teolog-etyk.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli (2000) i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2007). Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym obrazy kawą. Tworzy również prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce.
Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 186 wystaw indywidualnych i ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, był wielokrotnie nagradzany za działalność twórczą a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (m.in.: we Włoszech, Portugalii, USA, Dubaju, Australii czy Japonii).

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE