Reklama

Reklama

To właśnie z tym autem najłatwiej o kolizję w Bełchatowie. Eksperci przygotowali ciekawy ranking

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To właśnie z tym autem najłatwiej o kolizję w Bełchatowie. Eksperci przygotowali ciekawy ranking  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co piąty kierowca z Bełchatowa przy zakupie polisy OC w 2020 roku zadeklarował spowodowanie co najmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia. W Bełchatowie ''szkodowy kierowca'' ma 38 lat i jeździ... volkswagenem passatem. Tak wynika z wyliczeń portalu rankomat.pl.

Reklama

W ubiegłym roku przy zakupie polis OC21,3 proc. bełchatowian zadeklarowało spowodowanie co najmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia. Według portalu rankomat.pl uplasowało to Bełchatów na 55. miejscu „rankingu szkodowości”.

Został on przygotowany na podstawie deklaracji szkodowości kierowców z 84 największych polskich miast (z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.). Okazuje się, że statystyka bełchatowskich kierowców to również jeden z lepszych wyników w Łódzkiem. Jak podaje rankomat.pl, mniej kierowców zadeklarowało szkody tylko w Tomaszowie Mazowieckim (20,3%). Najgorszy wynik w województwie zanotował Zgierz (23,7%). W skali kraju najwięcej szkodowych kierowców według deklaracji było w Rudzie Śląskiej (26,1%), a najmniej w Ostrowcu Świętokrzyskim (16,8%).

Eksperci z rankomat.pl dzięki statystykom z 2020 roku mogli określić też, jaki samochód był najpopularniejszy wśród właścicieli zgłaszających kolizje oraz w jakim byli wieku. W Bełchatowie szkodowy kierowca ma 38 lat i jeździ volkswagenem passatem z 2007 roku.

Średnia stawka, jaką płacili kierowcy z co najmniej jedną szkodą w ostatnim roku wyniosła 752 zł. Była wyższa od średniej całego miasta (564 zł) o 188 zł.


– Towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulując ryzyko wystąpienia kolizji biorą pod uwagę nie tylko dane kierowcy i jego pojazdu, ale także miejsce jego zamieszkania. Każde miasto jest inaczej oceniane przez ubezpieczycieli ze względu na sieć dróg, liczbę ich użytkowników czy czas spędzany przez nich w trasie. W związku z tym kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska płacą więcej za OC niż np. mieszkańcy Bełchatowa – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy