Reklama

Wypadek w restauracji. Niemowlak z pękniętą czaszką trafił do bełchatowskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Wypadek w restauracji. Niemowlak z pękniętą czaszką trafił do bełchatowskiego szpitala - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 2 lipca w jednej z piotrkowskich restauracji doszło do wypadku z udziałem 5-miesięcznego chłopca. Matka dziecka chciała skorzystać z przewijaka w toalecie, maluch - w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach spadł z urządzenia. Dziecko trafiło do bełchatowskiego szpitala.

Jak informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim do wypadku doszło w jednej z przydrożnych restauracji przy trasie S8 w kierunku na Warszawę.

- W tej chwili wyjaśniamy okoliczności w jakich doszło do upadku dziecka z przewijaka. Wczoraj (tj. 3 lipca - przypis red.) około godziny 22:00 tata dziecka złożył do naszej komendy zawiadomienie, że dzień wcześniej byli z rodziną w jeden z restauracji. Żona weszła do toalety z najmłodszym, 5-miesięcznym chłopcem. Dziecko spadło z przewijaka - informuje asp. Ilona Sidorko z KMP w Piotrkowie Trybunalskim. - W jakich okolicznościach doszło do zdarzenia, to w tej chwili wyjaśniamy. Mama dziecka jeszcze nie była przesłuchana, bo cały czas przebywa z dzieckiem w szpitalu.

Do wypadku doszło około 15.30. Przybyły na miejsce zdarzenia specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o transporcie niemowlaka z podejrzeniem pęknięcia czaszki do oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

- Dziecko ma obrażenia głowy i zostanie w naszej placówce przez najbliższe dni. Wykonano wszelkie niezbędne badania, w tym tomografie komputerową. Stan malucha nie zagraża życiu, choć wiadomo, że w przypadku tak małych dzieci nawet niewielki uraz może być śmiertelnie niebezpieczny. Chłopczyk będzie przez kolejne dni obserwowany przez zespół naszych lekarzy - mówi Katarzyna Babczyńska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II

Wyjaśnieniem okoliczności tragicznego wypadku pod nadzorem miejscowej prokuratury zajmują się policjanci z KMP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE