Reklama

Wydał prawie 1500 zł z cudzej karty. Teraz odpoczywa od zakupów w areszcie, czekając na zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Wydał prawie 1500 zł z cudzej karty. Teraz odpoczywa od zakupów w areszcie, czekając na zarzuty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowscy policjanci zatrzymali 43-latka, który aż 73 razy włamał się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy wykorzystaniu przywłaszczonej karty bankomatowej. Policyjna dociekliwość doprowadziła do zatrzymania sprawcy już następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa. Teraz nieuczciwy znalazca karty płatniczej stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

10 kwietnia 2019 roku mieszkaniec Bełchatowa zawiadomił policję o utracie karty płatniczej. Podał, że kartę prawdopodobnie zgubił 3 kwietnia. Wówczas, około godziny 21.00 płacił za zakupy w jednym z marketów na terenie miasta. Karta najprawdopodobniej wypadła mu z kieszeni kurtki. Po kilku dniach pokrzywdzony zorientował się, że z jego konta bankowego zniknęło 1455zł. Okazało się, że nieuczciwy znalazca karty zatrzymał kartę i przy jej wykorzystaniu dokonał 73 zbliżeniowe transakcje płatnicze w różnych punktach handlowych w Bełchatowie. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Dociekliwość i żmudna policyjna praca doprowadziły do zatrzymania sprawcy już następnego dnia po zawiadomieniu o przestępstwie. Mężczyzna namierzony został na ulicy Wojska Polskiego. Okazało się, że 43-latek przywłaszczoną kartę trzymał przy sobie. W rozmowie z policjantami przyznał, że płacił nią za swoje zakupy, w większości były to papierosy i alkohol. Teraz bełchatowianin musi liczyć się z konsekwencjami. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają – dbajmy o nasze dokumenty i karty płatnicze. Ich utrata bardzo szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwych znalazców. Ważne jest też aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji takich, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Nie daj szansy złodziejowi!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE