Reklama

Reklama

Wszedł do szpitala i powiedział, że ma COVID-19. Pacjenci uciekli z poczekalni, po chwili okazało się...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wszedł do szpitala i powiedział, że ma COVID-19. Pacjenci uciekli z poczekalni, po chwili okazało się... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starszy mężczyzna wszedł do jednej z poradni w bełchatowskim szpitalu i oznajmił oczekującym w kolejce, że ma... koronawirusa. Wszyscy w popłochu opuścili poczekalnię. Po chwili okazało się, że pacjent żartował, bo... chciał być przyjęty poza kolejnością.

Reklama

Na kiepski żart pozwolił sobie jeden z pacjentów bełchatowskiego szpitala. Podczas wizyty w poradni gruźlicy i chorób płuc mężczyzna, oczekując na wizytę, nagle oznajmił wszystkim, że ma wirusa COVID-19. W poczekalni po początkowej konsternacji, pacjenci zaczęli wychodzić, zareagował też personel szpitala, który nakazał natychmiast opuścić pomieszczenia, w których oczekiwano na wizyty lekarskie. Zarządzono dezynfekcję pomieszczeń. Pracę natychmiast przerwali lekarze. Po chwili pacjent przyznał się, że… żartował. Incydent potwierdził bełchatowski szpital.

- W poradni gruźlicy i chorób płuc naszej jednostki miał miejsce incydent, podczas którego jeden z pacjentów, mając nadzieję, że zostanie przyjęty w pierwszej kolejności zażartował, że ma wirusa Covid-19 – informuje dział organizacyjny Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Żart spowodował niemałe zamieszanie w poradni, oczekujący na wizytę pacjenci musieli wyjść na zewnątrz aż zakończy się dezynfekcja.

- Zespół kontroli zakażeń szpitalnych od wszystkich osób mających kontakt z podejrzanym o zakażenie pobrał dane osobowe i kontaktowe. Pacjent podejrzany o zakażenie miał wykonany antygenowy test na SARS-CoV2, którego wynik był ujemny – informuje szpital.

O incydencie został powiadomiony sanepid w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy