Reklama

Reklama

Współpracują m. in. z WOŚP i Caritasem - uczniowie "Bronka" opowiedzieli o swojej działalności [FOTO]

Opublikowano: wt, 14 lis 2017 14:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poświęcają swój czas i energię na to, by pomagać innym, angażują się w szereg przedsięwzięć w mieście i powiecie z potrzeby serca – wolontariusze, bo o nich mowa dziś spotkali się ze starostą Waldemarem Wyczachowskim.

Reklama

Grupa uczniów tworzących Szkolny Klub Wolontariusza w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego pomaga autystycznym dzieciom, angażuje się w organizację finałów WOŚP i cmentarnych kwestach, współpracuje z PCK i Caritasem przy zbiórkach żywności, wymieniać można by jeszcze długo, bo aktywności jaką wykazuje się młodzież jest o wiele więcej.

Wolontariacki dorobek uczniów „Bronka” jest naprawdę imponujący, a wszystko zaczęło się 15 lat temu od inicjatywy jednej z licealistek – Anety Rostkowskiej. Zainicjowana wówczas całoroczna akcja pomocy dzieciom z autyzmem przekształciła się w regularną działalność, a jej najlepszym świadectwem jest szereg podziękowań, które z dumą prezentowane są w szkolnej bibliotece.

Dziś o swojej pracy na rzecz innych opowiadali staroście Waldemarowi Wyczachowskiemu.

- Dla ludzi, którzy doświadczają pomocy często ten namacalny, materialny wymiar pomocy jest na drugim planie, o wiele istotniejszy jest ładunek emocjonalny z jakim wolontariusz przychodzi z pomocą. W moim osobistym odczuciu świadomość, że „komuś na mnie zależy” w dzisiejszym, mocno skomercjalizowanym świecie jest po prostu wartością bezcenną. Wielkie brawa i słowa uznania dla tych młodych ludzi, którzy mimo natłoku nauki potrafią wygospodarować jeszcze czas na wolontariacką aktywność – mówił po spotkaniu z młodzieżą starosta Waldemar Wyczachowski

- Uczniowie są solą tego przedsięwzięcia i tak jak zauważył pan starosta, nawet jak mają tyle nauki, to widzą, że są inni, którzy potrzebują pomocy i poświęcają swój własny, prywatny czas niosąc to wsparcie. Uśmiechają się i do siebie i tych, którym pomagają. Za to im bardzo dziękuję i jestem dumna, że mamy tak wspaniałą młodzież w szkole, która wykazuje się nie tylko na płaszczyźnie naukowej czy sportowej – mówi dyrektor I LO, Joanna Zalejska i dodaje: - Słowa uznania należą się też nauczycielom, którzy dołączają się do tych akcji wspierając na bieżąco działalność Klubu.

Opiekunkami Szkolnego Klubu Wolontariusza są obecnie Małgorzata Gołębiowska i Lidia Stępnik. Szkolny Klub zrzesza corocznie kilkudziesięciu uczniów z kl. I-III.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    bełchatow

    to może zrobią finał WOŚP w przyszłym roku?

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    RyŚ

    Waldymor kompaniem zaczał?