Reklama

Reklama

Wojewoda zmienił zdanie w sprawie Bełchatowa. To dobre wieści dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda zmienił zdanie w sprawie Bełchatowa. To dobre wieści dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec batalii o biuro paszportowe w Bełchatowie. Kiedy pod koniec marca bełchatowskie starostwo dostało odpowiedź odmową, to wydawało się wówczas, że szanse na utworzenie biura spadają do zera. Tymczasem w połowie czerwca sytuacja diametralnie się zmieniła, bo wojewoda łódzki złożył deklarację, że taki punkt... jednak powstanie.

Reklama

Sprawa utworzenia biura paszportowego w Bełchatowie jest na świeczniku od kilku miesięcy. Wszystko dlatego, że bełchatowianie po paszport muszą jeździć do Piotrkowa, Łodzi czy Sieradza, a czas oczekiwania na wydanie tego dokumentu jest coraz dłuższy. Powstanie takiego punktu w naszym mieście byłoby więc znacznym ułatwienie dla mieszkańców.

Problem początkowo nagłośnili radny miejski – Marcin Rzepecki i radna powiatowa – Jolanta Pawlikowska, która złożyła do zarządu powiatu interpelację w sprawie utworzenia biura paszportowego w Bełchatowie. Starostwo wystąpiło do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Odpowiedź była jednak odmowna. Urząd oznajmił, że nie planuje zwiększyć ilości punktów obsługi klienta. Przypomniał jednocześnie, że na terenie województwa funkcjonują cztery punkty spełniające obostrzenia, wynikające z ustawy, a znajdują się one m.in. w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie. Decyzję tłuamczono też m.in. wymogami posiadania specjalistycznego sprzętu i bezpieczeństwem danych. 

Radna Pawlikowska nie dawała jednak za wygraną i o pomoc poprosiła parlamentarzystów z Bełchatowa – posłankę Małgorzatę Janowską i senatora Wiesława Dobkowskiego. Ci skierowali odpowiednie pisma do wojewody oraz wiceministra MSWiA. Okazało się, że lobbing okazał się skuteczny, bo… wojewoda zmienił jednak zdanie.

- W zakresie spraw paszportowych informuję, że podjęto już stosowne działania, by przedsięwzięcie to uskutecznić. W tym miejscu należy jednak wyjaśnić, że powyższe wiąże się z koniecznością zapewnienia specjalistycznego sprzętu, systemu teleinformatycznego oraz zapewnienia wydzielonej sieci umożliwiającej łączność elektroniczną między centralną ewidencją a ewidencjami paszportowymi poszczególnych punktów na terenie kraju. Informacje o kolejnych etapach prac będą przekazywane w dalszej korespondencji – napisał Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Radna Pawlikowska przyznaje, że punkt obsługi klienta planowany jest w budynku starostwa, które będzie musiało odpowiednio przygotować się do powstania takiego biura.

- Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy już nie będą musieli jeździć do innych miast po paszport. Wiele osób zaangażowało się w tą sprawę i za to dziękuję. Pokazaliśmy, że w grupie jest siła – cieszy się radna Jolanta Pawlikowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy