Reklama

Reklama

Sanepid kolejny raz przebadał wodę w gminie Bełchatów. Czy można już pić kranówkę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Poglądowe

Sanepid kolejny raz przebadał wodę w gminie Bełchatów. Czy można już pić kranówkę?  - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poprawiła się jakość wody podawanej mieszkańcom gminy Bełchatów z ujęcia w Ławach. Sanepid wydał najnowsze zalecenia.

Reklama

To z całą pewnością dobre informacje dla mieszkańców gminy Bełchatów. Sanepid w najnowszym badaniu próbek wody, pobranych z wodociągu Ławy, nie stwierdził obecności bakterii coli.

Poinformowano też, że obecnie wodociąg pracuje w oparciu o studnię nr 1 z ujęcia w Ławach. Studnia nr 2 jest wyłączona z eksploatacji do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody.

Sanepid zaznaczył, że woda nadaje się do spożycia pod warunkiem, że wcześniej zostanie ona przegotowana przez co najmniej 2 minuty.

Problemy z jakością wody w gminie Bełchatów pojawiły się 25 czerwca po badaniu kontrolnym Sanepidu. Ilość bakterii była tak duża, że woda nie nadawała się do picia nawet po gotowaniu. Dlatego w gminie podstawiono beczkowozy, a strażacy dowozili mieszkańcom wodę w butelkach. Przez ponad tydzień z utrudnieniami musieli sobie radzić w szesnastu miejscowościach gminy Bełchatów: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna, Zawady oraz Marszywiec (gmina Zelów).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy