Reklama

Reklama

Włoski stygmatyk odwiedzi Bełchatów. Jest nazywany współczesnym Ojcem Pio

Opublikowano: pt, 8 wrz 2017 12:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nazywany jest „bratem pocieszenia” lub „drugim Ojcem Pio”. Wielu porównuje jego historię do życia św. Franciszka z Asyżu. Brat Elia, 54-letni zakonnik – współczesny stygmatyk z Cavalo we włoskiej Umbrii, rokrocznie w Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Nosi stygmaty - co piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Jak możemy o nim przeczytać: ma dar bilokacji, uzdrawiania, czyta w ludzkich sercach, zrobił pierwsze w historii zdjęcie Jezusowi podczas objawienia. Już za kilka dni odwiedzi Bełchatów.

Reklama

W Polsce jest mało znany, natomiast we Włoszech przyjeżdżają do Calvi tłumy, licząc na wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania brata Elii.

Brat Elia Cataldo urodził się w bardzo pobożnej rodzinie w 1962 r. we włoskiej Francavilla Fontana. Od wczesnego dzieciństwa wokół jego osoby działy się niewytłumaczalne rzeczy. Jako 7-latek widział anioły, jako 10-letni chłopak miał widzenie z Matką Bożą. W niewytłumaczalnych okolicznościach ratuje swojego kolegę z kalectwa. Po osiemnastym roku życia przeprowadził się do Mediolanu, by na wiosnę 1985 r. wstąpić do zgromadzenia Ojców Kapucynów prowincji Lombardii, gdzie otrzymał widoczne stygmaty.

Jak możemy odnaleźć w dostępnych źródłach, poprócz tego, że został „opieczętowany krwią” otrzymywał przez całe życie autentyczne i wiarygodne znaki życiowej obecności Jezusa. Brat Elia doznał objawienia świętych, posiada wizje zdarzeń odległych w czasie i przestrzeni, czyta w sercach i duszach, ma zdolność bilokacji, a wstawiennicza modlitwa uzdrawia zarówno z chorób fizycznych jak i z jakiegokolwiek związku ze złem.

Brat Elia zagości w Bełchatowie 16 września. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele Parafii Matki Kościoła przy ulicy Wyszyńskiego 42 o godzinie 10.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Z.Z.

  Jestem bardzo szczęśliwa że byłam , bardzo dziękuję Panu Bogu , a dopiero Księdzu Proboszczowi że zaprosil taką uduchowioną Osobę. Z.. Z.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Ana

  Wiara czyni cuda.To Ty masz wierzyć i prosić .

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Szczęśliwa

  Bardzo się cieszę, że ten zakonnik tak bliski Bogu przybył do Polski z wielką radością oczywiście jadę informuję swoich znajomych !!!

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   ana

   Ja też idę.Potrzebne mi Jego wstawiennictwo.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  eee

  i co, on będzie po włosku gadał? eeee

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Osa

   Masz czas żeby się poduczyć.