Reklama

Reklama

Włamywacze grasują po bełchatowskich osiedlach. Policja podaje nowe szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Włamywacze grasują po bełchatowskich osiedlach. Policja podaje nowe szczegóły - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja ujawnia nowe szczegóły w sprawie włamań w Bełchatowie. Szajka złodziei okradła w sumie trzy mieszkania na Binkowie i Przytorzu. Co padło ich łupem?

Reklama

Bełchatowska komenda apeluje do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Ostrzeżenie opublikowano w związku z coraz większą aktywnością włamywaczy na terenie miasta. W ostatnim czasie doszło do trzech włamań. 

- Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez przestępców. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, czy samochód, który wzbudzi Twój niepokój, możesz dzwonić pod nr 47 8465 211, czynny całą dobę, lub na numer alarmowy 112 i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Mundurowi sprawdzą każdy sygnał - apeluje bełchatowska policja. 

Bełchatowska komenda podała nowe szczegóły odnośnie ostatnich włamań, do których doszło w niedzielę, 8 stycznia. We wszystkich przpadkach okradzione zostały mieszkania usytułowane na parterze. Złodzieje grasowali na osiedlach Binków i Przytorze. 

Co ukradli z mieszkań?

Jak informuje policja, we wszystkich tych trzech przypadkach sprawcy do wnętrza mieszkań dostali się pod nieobecność domowników, wyłamując drzwi balkonowe. Włamywacze ukradali m.in. biżuterię, zegarki, pieniądze, a także sprzęt komputerowy.

- Śledczy na miejscu m.in. wykonali oględziny miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Teraz funkcjonariusze prowadzą czynności wykrywcze, zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw. Apelujemy o zachowanie czujności - informuja Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji. 

Policja ostrzega i radzi mieszkańcom

Bełchatowska komenda zwraca uwagę i przypmina, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza dokładne rozpoznanie terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz. Należy zwrócić zatem uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicy naszych domów i mieszań.

- Interesujmy się takimi osobami, pytajmy ich, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, np. czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje, prowadzą rozpoznanie przestępcze. Dlatego naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zapamiętujmy numery rejestracyjne pojazdów, które budzą nasze wątpliwości i podejrzenia - apeluje policja. 

Funkcjonariusze przekonują, że każde, nawet najdrobniejsze spostrzeżenia, mogą okazać się bardzo pomocne przy późniejszym ustalaniu tożsamości włamywaczy. Policjanci apelują, aby zwracać też uwagę na hałasy dochodzące z sąsiednich mieszkań.

- Starajmy się ustalić ich przyczynę, gdyż mogą to być działania przestępców. Pamiętajmy przy tym o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań, domów, piwnic, garaży. Nasza przezorność i uwaga utrudnia działania włamywaczy. Ważne jest również, aby nie informować otoczenia o planowanych urlopach, wyjazdach. Współpracujmy także z naszymi sąsiadami, poprośmy ich aby zwracali uwagę na nasze mieszkania, domy podczas naszej nieobecności, nawet jeżeli wiąże się ona tylko z pójściem do pracy. Pomoc sąsiedzka w takich sytuacjach jest wręcz niezastąpiona. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom - apeluje policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy