Reklama

Reklama

Kompleks turystyczny koło Bełchatowa zaskoczy atrakcjami. Ośrodek ma być gotowy w 2023 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Zelów

Kompleks turystyczny koło Bełchatowa zaskoczy atrakcjami. Ośrodek ma być gotowy w 2023 roku - Zdjęcie główne

foto Gmina Zelów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ośrodek wypoczynkowy na Patykach ma być gotowy w 2023 roku. Inwestycja, która będzie kosztowała blisko 5,5 mln zł, otrzymała unijną dotację. Jakie atrakcje przygotowano dla odwiedzających?

Reklama

Nowy kompleks turystyczny na Patykach zamierza wybudować inwestor z Ksawerowa. Spółka otrzymała 2,7 mln zł unijnej dotacji w ramach konkursu na rozwój gospodarki turystycznej, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Inwestor w złożonym wniosku zaznaczył, że zamierza „rozwinąć gospodarkę turystyczną poprzez budowę kompleksu turystycznego Patyki”. 

Jak będzie wyglądał planowany ośrodek wypoczynkowy, którego budowa ma kosztować łącznie 5,5, mln zł? Udało się ustalić więcej szczegółów. Na terenach kompleksu turystycznego zostanie wybudowanych i wyposażonych 10 domków wypoczynkowych. Powstanie też recepcja z funkcją szatni i toalet. Zaplanowane są też strefy gier, relaksu, mentalnej kreatywności oraz ruchu, które mają mieścić się w czterech budynkach. 

Zaplanowano zakup zestawów do torów przeszkód dla dzieci i dorosłych typu ninja warrior. Powstanie też konstrukcja do gimnastyki powietrznej, a także namioty tipi, sauny, beczki drewniane do schładzania zimną wodą obok sauny czy też balia fińska z ogrzewaniem elektrycznym i funkcją jacuzzi.

- Ośrodek będzie ogólnodostępny dla mieszkańców, planujemy dużo atrakcji sportowych, a także warsztatów i zajęć. Chętni będą mogli też wynająć domek na wypoczynek – mówi Karina Drobnik, członek zarządu spółki „Turystyka Patyki”.

Jakie więc atrakcje będą czekały na odwiedzających ośrodek? We wniosku złożonym do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi znalazły się m.in. zajęcia jogi, outdorowe studio powietrzne czy ośrodek szkoleniowy typu Ninja Warrior. Turyści w ośrodku przy zbiorniku Patyki będą mogli również zażyć relaksu… w namiocie tipi z ogniskiem czy hamakarni. Planowane są również usługi sportowo-rekreacyjne m.in. treningi indywidualne w strefie ruchu czy zajęcia grupowe w strefie mentalnej (joga, pilates, stretching).

Inwestor zakłada, że w pierwszym roku po zakończeniu inwestycji liczba odwiedzających wyniesie ponad 9 tys. osób. W kompleksie pracę znajdzie w sumie 12 osób.

- Zgodnie ze złożonym projektem mamy dwa lata na realizację tej inwestycji. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ośrodek był gotowy jak najszybciej, ale czeka nas jeszcze sporo formalności i pracy – mówi Karina Drobnik.

Z planowanej inwestycji cieszy się również samorząd. Gmina Zelów nie ukrywa, że również robi wiele, aby na Patykach w końcu mogło działać legalnie kąpielisko. Planowane są też kolejne inwestycje na terenach rekreacyjnych przy zbiorniku. Przygotowywana jest dokumentacja odnośnie oświetlenia i monitoringu na terenach przy kąpielisku. 

- Na pewno chcemy, aby to miejsce tętniło życiem. Z pewnością ewentualny prywatny inwestor w okolicy zbiornika temu tylko pomoże - mówi Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa. 

O pozytywnym impulsie dla regionu i szansie na rozwój turystyki mówi też Dariusz Rogut, radny sejmiku wojewódzkiego, który od lat jest związany z Zelowem.

- Każda tego typu inwestycja może tylko pomóc w ożywieniu gospodarczym regionu. Taki ośrodek to są nowe miejsca pracy, ale i też turyści, którzy przecież mogą przy okazji odwiedzić Zelów, jak i cały powiat bełchatowski. Trzymam kciuki, aby w parze z prywatną inwestycją poszły też działania lokalnego samorządu - mówi Dariusz Rogut, radny sejmiku województwa łódzkiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy