Reklama

Wiemy jakie stawki za wodę i ścieki zaplanował Wod-Kan Bełchatów na najbliższe trzy lata

Opublikowano:
Autor:

Wiemy jakie stawki za wodę i ścieki zaplanował Wod-Kan Bełchatów na najbliższe trzy lata - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stawki za wodę i ścieki przez najbliższe trzy lata bez zmian. Dziś prezydent Mariola Czechowska wspólnie z prezesem spółki Wod-Kan Piotrem Kopkiem przekazali informację o taryfach, które będą obowiązywać do 2021 roku.

Jak podkreślają władze spółki takie, rozwiązanie to efekt dwóch czynników - zmian w prawie wodnym, które obowiązuje od 1 stycznia tego roku i optymalizacji kosztów w spółce Wod - Kan.

Obecnie obowiązujące stawki, w przypadku ścieków nie uległy zmianie od 3 lat i kształtują się na poziomie 6,75 zł/netto za metr sześcienny. Opłata za metr sześcienny wody nie była zmieniana od 5 lat i wynosi 4 zł/netto.

Jak podkreślił prezes Piotr Kopek szykują się też pozytywne zmiany w opłatach za wodę w przypadku lokatorów wieżowców. Do tej pory ci odbiorcy płacili za metr sześcienny o 6 groszy więcej, w tej chwili opłata została zrównana z lokatorami mniejszych nieruchomości. Zgodnie ze złożonym projektem, na zmianach mają skorzystać również wspólnoty mieszkaniowe, których opłaty abonamentowe znacząco pójdą w dół.

Szczegóły w załączonym materiale video.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE