Reklama

Reklama

Święta tylko dla zaszczepionych? Minister zabiera głos

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: facebook/Ministerstwo Zdrowia

Święta tylko dla zaszczepionych? Minister zabiera głos - Zdjęcie główne

foto facebook/Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czeka nas kolejna Wielkanoc w cieniu obostrzeń? Rząd nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu, jednak zdaniem Adama Niedzielskiego, nie ma w tym zakresie dobrych rokowań. Minister Zdrowia będzie apelował, by nadchodzące święta spędzić w domu.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe święta Wielkiej Nocy, podobnie jak w 2020 roku, będziemy musieli spędzić w wąskim gronie najbliższych. Choć nie ma jeszcze jednoznacznych deklaracji ze strony rządu, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zaznaczał, że będzie apelował o pozostanie w domach – jest jednak pewien wyjątek, a mianowicie osoby zaszczepione.

- Będę nawoływał do spędzenia świąt w domu. Możemy jednak grono osób spędzających święta poszerzyć o osoby zaszczepione – mówił Adam Niedzielski w Radiu Zet.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał wielkanocny reżim sanitarny i ile osób będzie mogło usiąść przy wspólnym stole. O ostatecznych decyzjach, rząd ma poinformować pod koniec tego tygodnia.

- W tym tygodniu planujemy ogłosić sposób regulowania obostrzeń, żeby objąć nimi okres świąt. W okolicach środy lub czwartku taka decyzja zostanie podjęta. Nie ma jednak dobrych rokowań – podkreślił szef resortu zdrowia.

Powodem takiej decyzji ma być oczywiście przyspieszająca dynamika pandemii. Zdaniem Adama Niedzielskiego, jeśli tempo zakażeń nie zwolni, należy spodziewać się w całym kraju lockdownu, jaki obowiązuje obecnie w kilku województwach.

- Mamy bardzo duże przyspieszenie rozwoju pandemii. W niedziele dynamika zakażeń zwiększyła się do 75 proc. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, kolejne decyzje będą dotyczyć całego kraju – powiedział Minister Zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy