Reklama

Wielka akcja ratunkowa pod Bełchatowem. Blisko 50 strażaków szukało człowieka przygniecionego drzewem

Opublikowano:
Autor:

Wielka akcja ratunkowa pod Bełchatowem. Blisko 50 strażaków szukało człowieka przygniecionego drzewem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W środę 6 marca okoły 14:30 na telefon alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna rozpaczliwie proszą o pomoc. Twierdził, że podczas wycinki drzew w okolicy miejscowości Pólko, nieopodal Huty pod Bełchatowem, został przygnieciony przez spadający bal.

Straż pożarna natychmiast wysłała jednostki ratunkowe, natomiast namierzenie zgłaszającego okazało się rzeczą niemożliwą. Zadysponowane jednostki, krążyły po okolicy wypatrując poszkodowanego – bezskutecznie. Niemożliwym okazało się również dodzwonienie na telefon, z którego wpłynęło zgłoszenie, gdyż prawdopodobnie aparat nie miał zainstalowanej karty SIM.

W związku z sytuacją bełchatowska straż pożarna zadysponowała możliwie największe siły do poszukiwań mężczyzny. Na miejsce wysłano łącznie 13 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło 46 strażaków, policjanci i cywile-ochotnicy. Użyto quadów i drona.

Mimo 3,5-godzinnych poszukiwań, nie udało się zlokalizować miejsca, w którym miałby znajdować się mężczyzna przygnieciony drzewem. Ze względu na zapadający zmrok ok. 18:00 zadecydowano o przerwaniu poszukiwań.

Dziś działań ratunkowych nie wznowiono. Zebrane dotychczas fakty wskazują, że prawdopodobnie był to fałszywy alarm. Szczegóły sprawy bada policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE