Reklama

Wiadomo, kiedy ruszą wypłaty 500+ na pierwsze dziecko

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, kiedy ruszą wypłaty 500+ na pierwsze dziecko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapowiedziane przez PiS wypłaty 500+ na pierwsze dziecko ruszą już na początku wakacji. Potwierdziła to w Radiu ZET rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

W programie "Gość Radia ZET", prowadzonym przez Beatę Lubecką, padły pytania o coraz szerszą politykę socjalną rządu, m.in. właśnie 500+.

- Jesteśmy przygotowani, żeby wypłaty ruszyły już od lipca na każde pierwsze dziecko bez kryterium. Nawet jeśli ktoś tej wypłaty nie dostanie w lipcu, uspokajam, że pieniądze dostanie w sierpniu – mówiła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Kiedy więc powinno się złożyć wniosek?

- Od 1 lipca. I te wypłaty będą realizowane, także tu nie będzie żadnych opóźnień. Oczywiście duża w tym rola samorządów. Liczę na to, że nikt z samorządowców (...) nie będzie opóźniał i utrudniał tych wypłat, bo one są dla nas polityków, tylko dla ludzi. To jest wyrównywanie szans - podkreślała Kopcińska.

Przypomnijmy, rozszerzenie programu 500+ o wypłaty na każde, również pierwsze dziecko, to część deklaracji rządowych zwanych potocznie "Nową Piątką PiS". Więcej na ten temat mówili podczas konferencji posłowie PiS. Relacje dostępne poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE