Reklama

Wakacje na półmetku. Co wynika z policyjnych statystyk?

Opublikowano:
Autor:

Wakacje na półmetku. Co wynika z policyjnych statystyk? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska komenda policji podsumowała swoje działanie na półmetku wakacji. Co wynika ze statystyk?

W czasie kilku pierwszych wakacyjnych tygodni doszło na drogach powiatu bełchatowskiego do 12 wypadków. Dla jednej osoby finał był najtragiczniejszy z możliwych – śmierć, 15 osób zostało rannych.

- Każdego dnia policjanci monitorują bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych. Niestety pomimo licznych apeli o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Tylko w lipcu funkcjonariusze zatrzymali 22 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych i 11 nietrzeźwych rowerzystów. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek! Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drodze, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy widząc podejrzanie zachowującą się osobę za kierownicą, reagują i alarmują policję – mówi Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

Biorąc pod uwagę aspekt podróży, policjanci przypominają o stałym punkcie kontroli autobusów, który znajduje się na parkingu przy Sport Hotelu w Bełchatowie.

- Kontrolę taką może zgłosić każdy - rodzic, opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej Naczelnikowi lub Z-cy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego pod nuemrami telefonów: 44 635 52 37, 44 635 52 52). Do tej pory policjanci sprawdzili blisko 40 autokarów - dodają policjanci z KPP w Bełchatowie.

Wakacje to także intensywny czas dla policyjnych profilaktyków i dzielnicowych, którzy spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Za każdym razem funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

- W tym miejscu po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas kąpieli. Woda jest żywiołem i o tragedię nie trudno - zaznacza Ewelina Maciejewska i dodaje: - Niestety pod koniec lipca br. na terenie gminy Drużbice utonął mężczyzna. Sprawę wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratury rejonowej. Aby do tego typu zdarzeń nie dochodziło, należy pamiętać, że kąpać można się tylko w miejscach wyznaczonych, nie należy wchodzić do wody bezpośrednio po opalaniu i pod wpływem alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE