Reklama

W szpitalu przebili nauczycieli - żądają podwyżki o 1600 zł. Nie ma kto wykonać zabiegów

Opublikowano:
Autor:

W szpitalu przebili nauczycieli - żądają podwyżki o 1600 zł. Nie ma kto wykonać zabiegów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim szpitalu trzeba było odwoływać lub przesuwać zabiegi fizjoterapeutyczne. Powód? Brak rąk do pracy, fizjoterapeuci ze Szpitala Wojewódzkiego masowo poszli na zwolnienia lekarskie. Na 20 pracowników tej specjalizacji 15 osób od środy, 15 maja jest na L4.

Taki stan kadry spowodował zamieszanie w realizacji usług medycznych, zwłaszcza tych prowadzonych ambulatoryjnie. Dochodzący na zabiegi pacjenci - a jest ich w tej chwili około dwudziestu - zostali poinformowani, że zostają one przesunięte o kilka dni.

- W tej chwili, z dostępnych informacji wynika, że część zwolnień lekarskich kończy się 21 maja, najdłuższe wystawione jest do 24 maja, ale nie mamy pewności, że po tej dacie fizjoterapeuci wrócą do pracy – komentuje Katarzyna Babczyńska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.

A co z pacjentami przebywającymi na szpitalnym oddziale rehabilitacji?

- Pacjentów przebywających w szpitalu, staramy się zabezpieczyć ich w taki sposób, aby rehabilitowali ich lekarze ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej. W opiece wspierają ich psycholog i terapeuta zajęciowy – wyjaśnia Babczyńska.

Akcja „Maj bez fizjoterapeuty” trwa w całym kraju od początku miesiąca. Bełchatowscy fizjoterapeuci podobnie jak ich koledzy po fachu domagają się 1600-złotowej podwyżki, dodatków do szkoleń i lepszej wyceny świadczeń. Fizjoterapeuci oczekują spełnienia ich żądań przez resort zdrowia. W przypadku braku reakcji, nie wykluczają zaostrzenia formy protestu, który może przyjąć formę głodówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE