Reklama

Reklama

W gminie Bełchatów można dostać zwrot kosztów paliwa. Co zrobić, żeby urząd oddał część pieniędzy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W gminie Bełchatów można dostać zwrot kosztów paliwa. Co zrobić, żeby urząd oddał część pieniędzy? - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby z gminy Bełchatów mogą starać się o zwrot części kosztów poniesionych za paliwo. Niestety nie dotyczy to wszystkich. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze i kto może się o to ubiegać.

Reklama

Rolnicy z gminy Bełchatów mogą starać się o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze zakupione od sierpnia do stycznia. W tym celu muszą złożyć w urzędzie wniosek, który dostępny jest na stronie samorządu. 

- Oprócz wniosku rolnicy zobowiązani są do przekazania faktur VAT (lub ich kopii), które stanowią dowód zakupu oleju napędowego zakupionego w okresie od 1 sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku – przekazuje urząd gminy.

Dodatkowe dokumenty muszą dołączyć rolnicy, którzy prowadzą hodowlę bydła i ubiegają się o zwrot na podstawie tej działalności. Te osoby do urzędu powinny również dostarczyć dokument wydany przez kierownika Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, które są w posiadaniu producenta.

- Wypłata środków w ramach wniosków złożonych od 1 do 28 lutego, nastąpi od 3 do 28 kwietnia 2023 roku. Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze będzie wypłacany w formie gotówki w kasie urzędu gminy albo w formie przelewu na rachunek bankowy rolnika podany we wniosku – czytamy w komunikacie urzędu.

Na złożenie wniosków rolnicy mają jeszcze kilkanaście dni. Dokumenty przyjmowane będą do 28 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy