Reklama

W Bełchatowie wypożyczysz książkę tylko na telefon? Nowe zasady funkcjonowania biblioteki

Opublikowano:
Autor:

W Bełchatowie wypożyczysz książkę tylko na telefon? Nowe zasady funkcjonowania biblioteki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 1 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie będzie funkcjonowała w nieco inny sposób. Wszystko w celu zachowania reżimu sanitarnego, związanego z epidemią koronawirusa. Co się zmienia? M.in. to, że teraz w celu wypożyczenia książki, będzie trzeba umówić się telefonicznie.

Już od czwartku, 1 października, mieszkańcy którzy korzystają z bełchatowskiej biblioteki muszą liczyć się z nowymi zasadami funkcjonowania placówki oraz jej filii. Główny budynek biblioteki będzie otwarty dla mieszkańców codziennie od godziny 09:00 do 17:00, jednak od 13:00 do 14:00 zaplanowano przerwę na dezynfekcję. Z kolei w filiach wyznaczone zostały dni w których wypożyczymy i oddamy książki. Zwrotu będzie można dokonać w poniedziałki i środy – w pozostałe dni, jedynie je wypożyczać.

Dodatkowo biblioteka ograniczy swoją działalność do wypożyczania książek i audiobooków. Co najważniejsze, jeśli chcemy wypożyczyć książkę niezbędne będzie wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty.

- Czytelnik, który odda książkę i chce wypożyczyć kolejne, proszony będzie o powrót do holu i poczekanie na swoją kolej – informuje MiPBP w Bełchatowie.

Dodatkowo, każdy kto będzie chciał skorzystać z usług bełchatowskiej biblioteki, będzie zobowiązany do dostosowania się do zasad reżimu saniternego. Mowa jest o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa i zachowaniu dystansu społecznego. W bibliotece będzie mogło przebywać w jednym momencie maksymalnie 7 użytkowników – w filiach po jednym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE