Reklama

Reklama

W Bełchatowie rusza akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Ty też możesz uratować komuś życie!

Opublikowano: czw, 6 gru 2018 16:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą sobotę, 8 grudnia w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek szpiku kostnego do bazy DKMS.

Reklama

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

PO CO ODDAJEMY SZPIK?

To szansa na uratowanie czyjegoś życia. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych.

TWÓJ BLIŹNIAK GENETYCZNY CIĘ POTRZEBUJE!

Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piaty chory nie znajduje swojego Dawcy.

CHCESZ POMÓC? ZAREJESTRUJ SIĘ!

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

JAK WYGLĄDA PROCES REJESTRACJI?

Zajmuje to tylko chwilę! Podczas Akcji Wolontariusze pokierują procesem rejestracji. Potencjalny dawca wypełnia formularz z danymi osobowymi, pobierany jest wymaz z wewnętrznej strony policzka i... już! Zarejestrować się można również przez internet. Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    Anna

    W ZSP nr 3 dziś, w Mikołajki odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych organizowana przez uczniow. Równocześnie prowadzona była akcja krwiodawstwa. 8 grudnia również jest akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku jednak organizowana przy współpracy SAN w Bełchatowie.