Reklama

W Bełchatowie powstają nowe miejsca parkingowe. Sprawdź gdzie!

Opublikowano:
Autor:

W Bełchatowie powstają nowe miejsca parkingowe. Sprawdź gdzie!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa mają już do dyspozycji nowe miejsca parkingowe, zakończono prace na osiedlu Dolnośląskim. To nie jedyna inwestycja miasta w tym zakresie. Gdzie jeszcze powstaną nowe miejsca parkingowe?

Bełchatowskie inwestycje związane z przestrzenią do parkowania idą pełną parą. Otwarty jest już nowy parking na osiedlu dolnośląskim, w okolicach bloków 214 i 215. Zmieszczą się tam 32 samochody, dwa z miejsc parkingowych zostały przeznaczone dla niepełnosprawnych.

- Prace trwały kilka miesięcy, dokładnie od marca, a zakończyły się w sierpniu, zdecydowanie wcześniej niż to zakładano. Ponieważ parking zbudowano w miejscu dawnego zieleńca, zakres robót był spory, a obejmował m.in. adaptację i odwodnienie terenu, ułożenie krawężników, położenie betonowej kostki, a także budowę drogi dojazdowej do bloków 213 i 214. To duża inwestycja, a jej koszt to blisko 350 tys. złotych – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Urząd miasta informuje również o inwestycjach w ramach utrzymania dróg i chodników.

- W okolicy bloków nr 214 i 215, powstała zatoka parkingowa z dziesięcioma miejscami. Teren ten został odpowiednio zaadaptowany, zamontowano krawężniki, nawierzchnię wyłożono kostką betonową, zamontowano także oznakowanie. Z kolei piesi zyskali nowy chodnik, który ciągnie się od pawilonu handlowego do parkingu strzeżonego przy stacji benzynowej. Całość kosztowała magistrat prawie 70 tys. złotych. […] W ostatnim czasie sfinalizowano m.in. inwestycję przy ulicy Turkusowej - w okolicy bloków nr 5 i 7 do użytku oddano 2 zatoki parkingowe co przełożyło się na 15 nowych miejsc dla kierowców.

Urząd zapowiada, że wkrótce do dyspozycji mieszkańców będą kolejne miejsca parkingowe:

- Trwają między innymi prace przy bloku nr 127 na os. Dolnośląskim, gdzie przebudowywany jest parking z 50 miejscami, z kolei za blokiem nr 221 planowany jest remont nawierzchni parkingowej z około 30 miejscami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE