Reklama

Reklama

W Bełchatowie działają już trzy Punkty Szczepień Powszechnych. Gdzie można się zaszczepić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 11 maja został uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych w Grocholicach. Obecnie w Bełchatowie działają już trzy takie miejsca. To tutaj można przyjąć zastrzyk przeciwko COVID-19. Wciąż szczepienia prowadzą także bełchatowskie przychodnie i szpital.

Reklama

Głównym celem powstawania Punktów Szczepień Powszechnych jest przyspieszenie akcji szczepień przeciwko COVID-19. Dlatego rząd umożliwił samorządom stworzenie dodatkowych miejsc, w których mieszkańcy będą mogli otrzymać zastrzyk. Na terenie Bełchatowa, po uzgodnieniach z podmiotami medycznymi, władzami województwa i samorządami, powstały w sumie trzy takie punkty. Czwarty punkt w powiecie bełchatowskim ma zostać natomiast uruchomiony w Wygiełzowie (gmina Zelów). Według wstępnych założeń, zadaniem wszystkich punktów w powiecie bełchatowskim będzie wykonywanie minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

Pierwszy z takich punktów w Bełchatowie został uruchomiony 4 maja w siedzibie Cafe Senior Raj przy ulicy Energetyków na osiedlu Przytorze.

– Wybierając miejsce na punkt braliśmy pod uwagę, aby było one dogodne zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. W pobliżu są przystanki autobusowe będzie więc łatwo do niego dotrzeć – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Punkt ma działać od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-20:00. Szczepienia wykonuje Poradnia Specjalistyczna „Insula”. Wcześniej jednak miasto przystosowało jednak lokal do wykonywania zastrzyków.

– Po naszej stronie leżało udostępnienie lokalu i jego przystosowanie do szczepień. Wyposażyliśmy punkt m.in. w lodówkę, a także specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji. Będziemy także dbać o jego obsługę, ale wyłącznie w kwestiach organizacyjnych. Za realizację samych zaś szczepień i rejestrację odpowiedzialny będzie już podmiot leczniczy – mówi Mariola Czechowska.

Kolejny punkt masowych szczepień działa również od 4 maja w Dobrzelowie, za który odpowiada gmina Bełchatów. Mieści się on w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Operatorem medycznym jest Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi. W ramach wolontariatu Punkt Szczepień Powszechnych wspierają strażacy z ochotniczych jednostek z terenu gminy Bełchatów. Punkt jest czynny od wtorku do piątku (godz. 16-21), a także w soboty i niedziele w godz.10-15 oraz 16-21.

Od 11 maja działa również trzeci z punktów, zlokalizowany w Grocholicach przy ulicy Częstochowskiej. Szczepienia prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REDMMED. Mieszkańcy zastrzyk, po wcześniejszej rejestracji, będą mogli otrzymać od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Na terenie Bełchatowa szczepienia przeciwko COVID-19 wykonywane są również w przychodniach i szpitalu. Są to tzw. punkty szczepień populacyjnych, które zaczęły działać na początku roku. Zlokalizowane są one w następujących placówkach medycznych:

  • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, ul. Czapliniecka 123, tel. 44 635 85 38
  • NZOZ Eskulap, ul. Edwardów 3a, tel. 44 712 00 91
  • Przychodnia Neuca Med, ul. 1 Maja 4, tel. 44 724 44 44
  • NZOZ MEDYK, ul. Turkusowa 7, tel. 44 633 79 50

 

Zapisy na szczepienia odbywają się poprzez infolinię 989 lub przez za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl, gdzie należy wybrać jeden ze wskazanych Punktów Szczepień. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy