Reklama

Reklama

W 2021 roku podwyżki mocno uderzą bełchatowian po kieszeni. Za co zapłacimy więcej niż przed rokiem?

Opublikowano: pon, 4 sty 2021 09:29
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W 2021 roku podwyżki mocno uderzą bełchatowian po kieszeni. Za co zapłacimy więcej niż przed rokiem? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa będą musieli niestety głębiej sięgnąć do kieszeni, bo na opłaty wydadzą znacznie więcej niż przed rokiem. Rozpoczęty 2021 rok mocno nadwyręży domowe budżety kolejnymi podwyżkami. Za co więc zapłacimy więcej?

Reklama

Od stycznia rosną opłaty za prąd. To efekt zatwierdzenia przez Urząd Regulacji Energetyki nowych taryf. Eksperci wyliczają, że za energię elektryczną zapłacimy nawet do 11-12 proc. więcej niż przed rokiem. W rachunkach za prąd pojawią się nowe pozycje to m.in. tzw. opłata mocowa. Rząd zapewnia, że ma ona podnieść bezpieczeństwo energetyczne kraju, a z pozyskanych w ten sposób środków będą utrzymywane rezerwy energii. Wysokość tej opłaty będzie zależeć od ilości zużytej energii. Wyniesie od 2,30 zł do 12,87 zł miesięcznie. Łatwo więc policzyć, że w przypadku większego domostwa sama opłata w skali roku wygeneruje „dodatkowy rachunek” wynoszący ok. 130-140 zł.

Niestety dla bełchatowian nowy rok to kolejna podwyżka za wywóz śmieci. Rada miasta uchwaliła już nową stawkę. Od stycznia zapłacimy aż 26 złotych od osoby za segregowane odpady. To aż o 7 złotych więcej niż w 2020 roku. Według nowej stawki 4-osobowa rodzina zamiast 76 złotych, jak dotychczas, zapłaci aż 104 zł miesięcznie. Do ogłoszonego jesienią przetargu na zagospodarowanie odpadów zgłosił się tylko Eko-Region. Cena jaką zaoferował to 15,4 mln zł czyli o 2,6 mln zł więcej niż przed rokiem. Spółka wyższą cenę tłumaczy przede wszystkim z kosztami gospodarowania odpadów.

Od początku 2021 roku w Bełchatowie zaczęły obowiązywać nowe stawki podatku od nieruchomości uchwalone przez radę miasta. Niestety samorząd zdecydował się na maksymalną podwyżkę. Od stycznia podatek w zależności od gruntu wzrośnie od 0,02 zł do 0,19 zł za metr kwadratowy, natomiast w przypadku budynków lub ich części od 0,04 zł do aż 0,94 zł. Jak mocno odczują to mieszkańcy?  W przypadku mieszkania o pow. 60 m kw. podatek wzrośnie łącznie o 4,80 zł. Większy będzie za dom z garażem. Przy założeniu, że budynek mieszkalny ma np. 130 m kw. to podatek wzrośnie ze 105,30 zł do 110,50 zł (5,20 zł podwyżki w skali roku). Jeśli dom posiada garaż np. o pow. 18 m kw to podatek wzrośnie ze 144,90 zł do 150,66 zł, a za działkę 600 m kw. z 300 do 312 zł. Łącznie podliczając właściciel domu zapłaci prawie o 23 zł więcej.

Z podwyżką muszą liczyć się też osoby prowadzące działalność gospodarczą. Na przykład za budynek o pow. 100 m kw. podatek wzrośnie z 2.390 zł do 2.484 zł. Dodatkowo za grunty (przy powierzchni 400 m kw) wzrosną z 380 zł do 396 zł. Łącznie osoba prowadząca działalność posiadająca taki przykładowy obiekt zapłaci o 110 zł więcej.

Początek nowego roku dla bełchatowian oznaczać będą też wyższe rachunki za ogrzewanie. Nowe taryfy i to dwukrotnie zmienił koncern PGE GiEK jesienią ub. roku, ale tak naprawdę 9,7 proc. podwyżki za ciepło odczujemy mocniej właśnie teraz w styczniu i lutym, gdy grzać w domach trzeba będzie bardziej w związku z niskimi temperaturami. Warto jednak zauważyć, że zmieniona przez PGE GiEK taryfa stanowi zazwyczaj połowę kosztów za ciepło. PEC swoją stawkę za przesył energii cieplnej uzgodni z Urzędem Regulacji Energetyki dopiero w marcu. Raczej nie ma się co łudzić, że pozostanie ona na obecnym poziomie.

W połowie 2021 roku czeka nas jeszcze zapewne podwyżka opłat za wodę i ścieki. Wówczas rada miasta będzie głosowała nad nowymi stawkami, które zaproponuje miejska spółka Wod-Kan. Ostania podwyżka była w 2018 roku. Od tego czasu za metr sześcienny wody płacimy 4,32 zł, a za ścieki 7,29 zł. Ile to będzie od czerwca 2021 roku? Dowiemy się za kilka miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (105)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Poldek

  Niech te podwyżki wszystkiego będą jak największe. O to chodzi, jesteśmy w Bełchatowie za pisem i to nam pasuje. Senator Wiesław też jest po naszej stronie. Nikt nam tak dobrze nie robi jak pis. Co, macie inne zdanie?

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Antoni

  Trudno sobie wyobrazić, żeby nasz polski prąd nie był coraz bardziej nam droższy. Tak jak narodowy wywóz śmieci i nasze narodowe ogrzewanie. Chwała bohaterom.

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Lucek

  Ja i reszta chłopaków z oddziału jesteśmy za podwyżkami. Słuszną linię mają nasz rząd i partia.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -5

  Henryk

  To świetne wiadomości. Głosowałem na PiS i cieszę się bardzo.

 • 10 miesięcy temu | ocena +10 / -3

  TW.Bolek

  Ludzie to myślą ze te programy socjalne 500+,13emerytury,darmowe szczepionki,bezpłatna opieką zdrowotna to wszystko jest za darmo ,trzeba płacić za te tzw darmowe obiady ,przecież PAN prezydent z panem premierem nie będą was finansować ,co najwyżej mogą zaciągnąć na wasze konto jakąś pożyczkę w banku międzynarodowym ,ale spłacać to juz oni nie będą tylko ma jako podatnicy:D jak to mówił kolega mój prezydent ,mój premier:D

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -10

  niezwiązkowiec

  W PGE EB pracownicy nie będący członkami związków otrzymali o 100 zł mniejsze podwyżki. Komuna wróciła w najgorszej postaci.

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -1

   GanGa

   Podwyżki? Nic nie wiem o tym. Chyba, że dla wybrańców, ulubieńców systemu rzadzącego. Wszystkie obecne podwyżki dotyczą radykalnie cen i podatków coraz to nowych... Podwyżki i nagrody to dostają ci co trwonią setmilionową kasę państwową i publiczną na inwestycje typu "droga do donikąd", czy "hala za 100mln nikomu nie potrzebna", mając jeszcze zwyczajowe dziesięcioprocentowe (co najmniej) prowizje od wykonawców

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -10

   Związkowiec

   No to jak? Ja płacę składki o moje związki mają walczyć o Ciebie.. No chłopie.. Miej do siebie pretensje.

   • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -4

    podatnik

    Cieszcie się, że macie jakiekolwiek podwyżki wynagrodzenia, choć zupełnie nie rozumiem dlaczego. To społeczeństwo zrobi dla was zrzutkę w wyższych rachunkach za energię.

 • 10 miesięcy temu | ocena +24 / -3

  Czukcza

  Danuta w TVP mówiła. Ze Matołusz powiedział. Że bracia Szumowscy przy wigilijnym stole podzielili się "siankiem" tego sianka było miliard , sześćset milionów.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -20

  piotrek6118

  Po wpisach i łapkach widać kto ma czas i pieniądze z Berlina i Moskwy na działalność przeciw demokratycznie ( WIĘKSZOŚCIOWO , faszyści ) wybranemu rządowi.

  • 10 miesięcy temu | ocena +13 / -2

   ja

   Rząd działający na niekorzyść społeczeństwa to nierząd.

  • 10 miesięcy temu | ocena +16 / -2

   Ebe

   Czy nie sądzisz że to ten rząd pobratał się z Moskwa?? Dlaczego teraz nie ma żadnej mowy o odzyskaniu wraku samolotu a za powczykow był to jeden z ważniejszych celów??Czy już nie potrzebujemy dociec prawami jest wynik komisji smoleńskiej?? I Ty piszesz o lewakach pomysł na spokojnie jak ochloniesz może akurat??

   • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    piotrek6118

    Ja pier..le. Wygrałeś. już nic nie będę pisał.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -20

  piotrek6118

  Dominują lewacki ,s przedajne wpisy , na uługach tfuska i Moskwy. Oni mają czas , bo nie pracują jak normalni ludzie.Skończyło im się konfidenckie eldorado. Teraz zarabiają na wpisach szkalujących demokratycznie wybraną władzę. Idąc ich tokiem ,,rozumowania ,,demokracja i wolne sądy ,gdzie sędzia lewak może krasc pieniądze i towar ze sklepów , a zarazem skazywać za jednego grześka.Nie jest dla was niczym nienormalnym mieć na sumieniu setki robotników.W dupie macie sprzedaż za grosze spółek państwowych. Zaraz naqpiszecie że to nie prawda . Więc napiszcie , zgodnie z prawdą ile sprzedała PO. za grosze , a ile Okupił PIS. Prosimy o konkrety a nie z d..py wyssane dane

  • 10 miesięcy temu | ocena +14 / -2

   ja

   Tobie to już z tej nienawiści rozum odjęło. Prawdziwy Polak, patriota, chrześcijanin. Pofatygowałem się i przeczytałem wszystkie twoje wpisy w tym wątku. Nie ma ani jednego wpisu bez obrażania kogoś. Zaraz zawału dostaniesz. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie musi to być zdanie twojego prezia. Wyluzuj

  • 10 miesięcy temu | ocena +15 / -2

   Ebe

   Teraz Cię pewnie zaskoczę sam głosowałem na pis i tylko dlatego że miałem dość rządów tamtej ekipy ale z nadzieją ze ci będą lepsi przynajmniej nie gorsi i takich jak ja była większość dzięki której wygrali i twoje tłumaczenie co zrobiono za tamtych czy jeszcze bardziej za tamtych jest idiotyczne Ty wraz z całym pisem jesteście zdania tamci kradli my tez będziemy i dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze

  • 10 miesięcy temu | ocena +18 / -1

   Bat na PiSowskich kolaborantów moskiewskich

   Milcz PiSowski kolaborancie. Kościuszko wiedział co z takimi robić. ponad 225 lat temu tacy jak Ty i Kler sprowadzili do polski stutysięczną armię carską i zakonczyli istnienie Rzeczypospolitej. Teraz PiSowwscy zdrajcy z Klechami znów kolaborują z Putinem. PiSowsce sprzedadzą własną matkę za garść drobnych, a kler dla władzy nie cofnie się przed niczym. Obecnie klerowi tylko Rosja gwarantuje zachowanie władzy i przywilejów. W UE ta banda pasibrzuchów jest traktowana jak związek pajaców cyrkowych i zepchnięta na margines społeczeństwa. Klecha w Bawarii jest na pensji 1500 €.

   • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -2

    Parafianin

    Mnie się wydaje że ksiądz w Bawarii ma około 4500 € netto.. Aczkolwiek jest to wiedza z internetu. Pozdrawiam

  • 10 miesięcy temu | ocena +12 / -2

   Eee

   a za kogo nie dano koncesji na Złoczew i szansy dla mieszkańców miasta i okolic na pracę i godna płacę ??za twoich pisiorów prorodzinnych sprawiedliwych i jeżeli moźesz nie wyzywa mnie od lewaków komunistów chociaż znając twoje wypowiedzi cięźko będzie

   • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -12

    piotrek6118

    A za kogo sprzedano kopalnię i elektrownię na spółki? Nie przeszkadzało ci to lewaku, póki miałeś ciepłą posadkę , bez wykształcenia i zera rozumu. Chcesz Złoczew? to udowodnij że się twoje nieróbstwo i sprzedajność będzie opłacało.Tyle lat miałeś szansę nierobie , ale wolałeś leżeć i knuć

  • 10 miesięcy temu | ocena +22 / -2

   TW Balbina

   PiS nic nie odkupił . Rozkradli co się dało, doprowadził do bankructwa i zamknął. To banda totalnych złodziei i ruskich zdrajców

   • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -12

    piotrek 6118

    To napisz kto odkupił większość stoczni morskich , otworzył żeglugę handlową na Odrze , zakazaną przez Po Szkoda że nie da się już odkupić twojego rozumku

 • 10 miesięcy temu | ocena +22 / -2

  Ostatni sprawiedliwy

  Nie każdy złodziej to PiSowiec.!!!! Ale każdy PiSowiec to złodziej !!!

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -17

   piotrek 6118

   Każdy lewak to złodziej i każdy lewak to sprzedajna świnia

   • 10 miesięcy temu | ocena +18 / -3

    Ostatni sprawiedliwy

    Świetnie że mi przyznałeś rację bo największa lewica to PiS. Chrześcijańscy bolszewicy

 • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  zzprc

  LUDZIE BANK ukradli a wy o bzdurach

 • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  NergaEBe

  Niech robią te obwodnicę, żeby z autostrady mozna było wjechać. Żeby było jakieś połączenie bo faktycznie lada moment tutaj nic nie będzie, a ceny jak w stolicy województwa, gdzie życie jest lepsze, tańsze i jest większy wybór wszystkiego ....

 • 10 miesięcy temu | ocena +17 / -6

  ***** ***

  by prezesowi żyło sie godnie i 650 psów i 85 suk go pilnowało by kot i prezes mogli spac

  • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -24

   piotrek6118

   Napisz ile psów i suk pilnowało zdrajcę tfuska przez 24h na dobę. Prezesa owszem pilnowało wielu ( ale nie tylu - doucz się ) w momencie agresji zmanipulowanych lewaków. Każdy by się bał jesli pod jego domem bezmózga hołota domagała się jego śmierci.

   • 10 miesięcy temu | ocena +17 / -4

    takie czasy

    Nie żebym się wymądrzała ale domu Tuska pilnowało dwóch policjantów. Miasteczko namiotowe postawili niezadowoleni prawicowcy i nikt ich nie przeganiał. Ale cóż, czasy się zmieniły. Prezes nie jest premierem ani prezydentem a jednak 82 pojazdy robią wrażenie.

 • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -3

  Proste

  Tani prąd z polskich elektrowni i naszego czarnego złota. Elektrowniaki i kopalnioki straszą nas że ten niemiecki jest drogi. Nasz nieomylny i niepokonany rząd robi wszystko aby wyrównać ceny energii z cenami zachodnimi, i dopiero wtedy będzie miał uzasadnienie aby zlikwidować elektrownie węglowe w Polsce .

 • 10 miesięcy temu | ocena +11 / -0

  Koneser wódeczki

  Tak złodzieje narobiły ze przepojka droższa od wódki. Wódka 20 a przepitka do wódki 21.

  • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -1

   TW Balbina

   Spróbuj przepić musztardą i zagryźć tamponem . Narodowy Pajac w TVP mówił że potniały ...

  • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -1

   Dobra rada

   Zagryzaj śledzikiem i przepijaj wodą z kiszonych ogórków wyjdzie taniej i zdrowiej niż coca colą

   • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -0

    Koneser wódeczki

    Ale ja przepijam - Polskim Narodowym Krzysiem

 • 10 miesięcy temu | ocena +16 / -6

  TW Balbina

  Czy administrator, eśli jest Polakiem moze usuwać wpisy PiSowskich złodziei i zdrajców , płatnych trolli moskiewskich

  • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -14

   piotrek6118

   Jeśli wpisy zdrajców i bezmózgich trolli miałyby być usuwane to już być nie mógł emanować swoją bezgraniczną głupotą i sam sobie stawiać łapki a co najgorsze ( pomyśl , choć nie , niech ktoś spróbuje ci wytłumaczyć) pisać pod różnymi nickami

   • 10 miesięcy temu | ocena +13 / -2

    TW Balbina

    Maciarewicz odstaw denaturat bo już kompletnie Ci ten ruski łeb zczochralo

   • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -2

    TW Balbina

    I wpadło 10 kopiejek dla moskiewskiego trolla, zdrajcy, sprzedawczyka

 • 10 miesięcy temu | ocena +13 / -3

  Ewa

  W dziadowskiej gminie Bełchatów koszt wywozu śmieci w górę. Płacisz za pięć osób masz taki sam pojemniczek jak jak jedna osoba. Jak się nie miescisz to mają tam dla Ciebie radę żebyś sobie dokupił pojemnik, albo wywoził sam! Jak dlugo ludzie beda to znosic?!

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -13

   piotrek 6118

   Wyprowadź się do Warszawy i podziel się cenami tam panującymi. I nie pisz że tam się więcej zarabia , bo już ktoś z was zdrajców pisa że mniej. Tam powinno się płacic mniej bo ścieki idą do Wisły a odpady niebezpieczne na Mazury

 • 10 miesięcy temu | ocena +18 / -5

  Xxx

  W TVPIS wlasnie mówili jak to Balcerowicz zlikwidował cudowne zakłady Diora. Brutalna prawda jest taka, że Diora zatrzymała się w rozwoju na latach 70tych i nie miała szans z japońską czy europejską konkurencją. Tak samo jak FSO polonez itd..

  • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -13

   Wójta pocałujta...

   Ty niemiecki tousko-zdrajco!!!!!! Zamilcz!!!! Polacy mieli zawsze bdb technikę, niestety temperowaną przez rus/de.....................

 • 10 miesięcy temu | ocena +14 / -2

  Xxx

  Podatek "od deszczowki" też w górę. Myślicie że markety nie przerzuca tego dodatkowego kosztu na klientów? :D

 • 10 miesięcy temu | ocena +11 / -0

  Arek

  Do ceny mleka powinien być doliczony podatek od emisji co2. Krowy pierdzą na pastwiskach, człowiek jak wypije to też.. Mniejsze spożycie mleka, mniej krów, mniej co2.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -3

  Kleszczów

  Co to ma was Zarabiacie krocie na kopalni i elektrowni to macie z czego płacić

  • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -2

   ebe

   was kleszczów jeszcze bardziej stać bo wszystko macie za darmo

  • 10 miesięcy temu | ocena +10 / -3

   ebe

   nie wszyscy na kopalni pracują tych co nie pracują też podwyżki dotyczą pomyśl i dopiero napisz bełchatów to nie tylko kopalnia i elektrownia tak się nauczyliście i pi eprzycie

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Pisiorek

  My Pisiorki się nie przejmujemy wybory samorządowe dopiero za 4lata,do wyborów suweren zapomni o podwyżkach i ponownie wygramy

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -3

   ebe

   to co ile sa wybory???? jacy wyborcy taki samorzad

   • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Wyborca

    Kadencja w wyborach samorządowych trwa 5lat tak od roku2015

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -5

  Dxff

  500 + powinno być zalezne od zarobków. Patole nie powinny mieć żadnego 500+ bo nie płacą podatków. Jeśli mąż i żona zarabiają wspólnie 4000 i mają dwoje dzieci i mają 1000 + . To rodzina w której mąż i żona zarabiają wspólnie 20 000 PLN powinni mieć na dwoje dzieci 5000 + . Płacą większe podatki i powinni więcej dostać. Wtedy byłoby sprawiedliwie !!!. A tak to ja mam w doopie płacić alimenty na nie swoje bachory !!!

  • 10 miesięcy temu | ocena +14 / -3

   be

   500 to wcle nie powinno być do roboty nieroby i pracować a nie jeszcze domagać się rewaloryzacji bo już nie kupią za 500 tyle samo co kiedyś a my co płacimy na wszystkie ++++++

 • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -2

  Parafianin

  Nasz ojciec z Torunia.. Nasz umilowany.. Nasz wizjoner co tyle dobra czyni i jeszcze uczyni zanim trafi do piekła prosi o 1 proc z naszych podatków.. Co Wy na to?

 • 10 miesięcy temu | ocena +16 / -6

  PiSowski debil bez mózgu

  A gówno !!! w TVPnie mówili nic o podwyżkach . Tylko w Warszawie są podwyżki bo tam rządzi Trzaskowski

 • 10 miesięcy temu | ocena +13 / -4

  Jork

  Trzeba wincy na PiS głosować to bedzie jeszcze lepiej jak w Klukach Rzeki miodem płyną kurła !

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -9

   piotrek6118

   Napisz co zrobiono w gminie Kluki dobrego za poprzednich ,,rządów''

  • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -9

   piotrek6118

   A za psl i pelo zamiast rzek były ścieki

 • 10 miesięcy temu | ocena +24 / -3

  Zla Zmiana

  Oj tam Oj tam kto jak kto ale w Bełchatowie nie powinni narzekać na podwyżki przecież to ich ulubieńcy stoją za tą drożyzną a oni kochają PIS

  • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -8

   piotrek6118

   OJ tam Oj tam lepiej sprzedać się ruskim czy niemcom. Znamy z historii takie przypadki , kto się sprzedał ten miał lepiej

 • 10 miesięcy temu | ocena +13 / -1

  Piotr

  W Polsce cena coca-coli jest obecnie wyższa niż w USA i Niemczech. W Polsce za minimalną pensję można kupić około 300 litrowych butelek. W Niemczech i USA około 1300. Ale już wkrótce zdrożeją wszystkie napoje bo 1. Wzrośnie na nie popyt 2. Bo czemu sprzedawać sok za 3 zł jak mozna go sprzedać za 4 a I tak taniej niż colę. Czekamy na kolejne podatki naszego opiekuńczego państwa!

  • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -6

   Dzięki za podatki

   Na jaki wój Ci coca - cola od tego napoju cukrzycy można się nabawić, Lokomotywę od pociągu sobie kup , bo ponoć te będą tanieć...

   • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

    hgfhgf

    Np. z ceną paliwa wypadamy jeszcze gorzej.

   • 10 miesięcy temu | ocena +17 / -3

    Piotr

    To tylko przykład ułomie pisowski. Wierz dlej że celem tego podatku jest twoje zdrowie.

 • 10 miesięcy temu | ocena +25 / -2

  dnodna

  CAŁY ŚWIAT NAM ZAZDROŚCI PODWYŻEK !!!

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -11

  zew

  Wszyscy psiocza na rzad a i tak biora 500 i inne takie hipokryci z tyle

  • 10 miesięcy temu | ocena +16 / -4

   Sierpem i młotem w PiSowską hołotę !!!

   At o co Morawiecki czy Kaczyński robi przelew ze swojego prywatnego konta -- barani łbie. To są pieniądze z podatków pracujących ludzi!!! - wszystko przeżarte i przepite przez 6 lat skur...syny wszystko rozkradły i nawet kibla nie postawili banda PiSowskich złodziei !!! Zakłądy padają jeden po drugim bezrobocie z 5 na 9 %. Długu w 2020 roku 109 miliardów !!! gdzie są te pieniądze !!! gdzie jest złoto z Anglii !!!

   • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -10

    piotrek6118

    Złoto z Anglii zostało oddane Twoim zdrajcom jak TW Bolek.Jego zapytaj

  • 10 miesięcy temu | ocena +15 / -1

   Orban

   Taki Tadzio z Torunia to się nie bawi. Jak nie ma 3 sasinow na miesiąc to zaraz Ziobro i Antka do siebie zaprasza i ma 5 sasinow

  • 10 miesięcy temu | ocena +18 / -1

   anty

   Biorą i co z tego jak dwa razy tyle oddają do budżetu w daninie. Przecież od dawna wiadomo że PiS kupuje sobie głosy za pieniądze podatników. Głosujcie dalej na PiS...

 • 10 miesięcy temu | ocena +26 / -2

  ja

  Dojna zmiana działa. To jeszcze nie wszystkie podwyżki. Muszą nam zabrać, żeby potem kupić wasze głosy w następnych wyborach za nasze pieniądze. Większość idiotów tego nie widzi i głosuje na nich. Porównajcie wzrost waszych dochodów i rządzących w ostatnim czasie. Będziecie w szoku. Dla nich te podwyżki, to pikuś. Co jest teraz warte to ,,pińcet" za które was kupili. Otwórzcie oczy.

 • 10 miesięcy temu | ocena +15 / -2

  Prorokkk

  Mało. Chcemy więcej podwyżek, dlatego głosujemy na bandę czworga...

 • 10 miesięcy temu | ocena +15 / -2

  Stan

  Brawo Matysy i Jasiny. TKM nadal funkcjonuje.

 • 10 miesięcy temu | ocena +24 / -3

  ebe

  macie swój kochany pissss głosować więcej i popierać nie ma koncesji na złoczew nie ma polityki na życie w tym miescie tylko podwyżki podwyżki

  • 10 miesięcy temu | ocena +10 / -1

   Xxx

   I transformacja Bełchatowa w centrum utylizacji odpadów.

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -3

  Karyna

  Pepsi dla bombelkow drożeje I małpki dla Seby też. Mozeby jakaś podwyżka tego 500plus? Jak żyć..

 • 10 miesięcy temu | ocena +11 / -3

  Karynka

  A kiedy bedom zwiekszone swiatczenia socjalne i na bombelki??? my co prawda za mieszkanie i prond nie placimy z podatkuw tesz zwolnieni ale Seba mi muwil ze jak prond droszszy to paznokiety tesz droszsze i silownia Seby tesz droszsza i kebsy tesz podroszeja na miescie a ten podatek od maupek to jusz wogule pszegiecie. Chyba zaglosujemy z mordeczkami na inna partie bo ta pszestaje jusz pomagac poczebujoncym jak kiedyś