VI odsłona Gminnej ZaDyszki. Na linii startów ponad dwustu zawodników! [MEGA GALERIA]

Wydarzenia Ponad dwustu dorosłych zawodników stanęło na linii startu VI Gminnej ZaDyszki. Zanim do biegu ruszyli starsi odbył się Bieg Krasnali. Na dystansie 100 metrów rywalizowały dzieciaki w różnym wieku, najmłodszy uczestnik to niespełna roczny zawodnik! Każdy mały i duży sportowiec został uhonorowany medalem. Tradycyjnie na ZaDyszce posypał się grad medali.

Gminna ZaDyszka kolejny raz przyciągnęła do Kurnosa Drugiego amatorów biegania i nordic walking, łącznie na linii startu trzech konkurencji dla dorosłych stanęło ponad dwustu zawodników. W zależności od przygotowania i możliwości, zawodnicy mogli się sprawdzić w biegu na 10 bądź 3,4 kilometra. Amatorzy marszu z kijkami mieli do pokonania dystans 6,4 km.

Wśród zawodników 10-kilometrowego dystansu najszybszym okazał się być Piotr Kułak (czas: 37 min 07 sek), na drugim miejscu uplasował się Mateusz Krajda ( 37 min 14 sek), a na trzecim Piotr Jasiński (37 min 22 sek). W klasyfikacji pań bezkonkurencyjna okazała się być Paulina Stańczyk (46 min 45 sek), drugie miejsce wywalczyła Anna Buresz (48 min 11 sek), brąz przypadł w udziale Annie Szymczak (49 min 47 sek)

Klasyfikacja pań w biegu na 3,4 km prezentuje się następująco: I miejsce Sylwia Hałaczkiewicz (12 min 45 sek), II miejsce Wiktoria Konieczna (13 min 06 sek), a miejsce III Agnieszka Olczyk (14 min 40 sek). Wśród panów na tym dystansie najlepszy okazał się być Tomasz Sonciński (11 min 36 sek), na drugiej lokacie uplasował się Kacper Krawczyk (12 min), jako trzeci linię mety przebiegł Artur Ogórek ( 12 min 13 sek)

W kategorii nordic walking wśród pań najszybciej dystans pokonała Anna Motyl (48 min 44 sek), druga na metę wmaszerowała Agnieszka Krawętek (50 min 21 sek), a trzecia Alicja Pyrka (50 min 34 sek). Wśród panów bezkonkurencyjnym okazał się być Michał Osiński (47 min 40 sek). drugie miejsce zdobył Krzysztof Marczak (48 min 09 sek), brąz Arkadiusz Koselski (48 min 08 sek).