Reklama

UWAGA! Oszuści grasują na terenie Bełchatowa. Znów praktykują starą, sprawdzoną metodę

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Oszuści grasują na terenie Bełchatowa. Znów praktykują starą, sprawdzoną metodę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz więcej osób ma świadomość jak działają oszuści i jak nie paść ich ofiarą. Jednak przestępcy nie śpią i wyszukują coraz to nowsze sposoby aby wyłudzić pieniądze. 2 maja bełchatowscy policjanci odnotowali dwa przypadki próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Na szczęście mieszkańcy Bełchatowa wykazali się czujnością i nie dali się zwieść przestępcy, który podając się za policjanta i za członka rodziny chciał wyłudzić oszczędności.

2 maja około godziny 11.00 do 68-letniej bełchatowianki na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który chcąc najpierw wzbudzić zaufanie podawał się za komendanta policji. Mężczyzna poinformował kobietę, że jej syn miał wypadek, w wyniku którego poniósł poważne obrażenia. Twierdził też, że jej syn jest też sprawcą wypadku i aby uniknąć kary 3 lat więzienia kobieta ma przekazać mu 37 tysięcy złotych. Bełchatowianka poprosiła o czas aby zorganizować pieniądze i kazała zadzwonić do siebie po 20 minutach. Oszust jednak zadzwonił po chwili pytając czy ma w domu jakiekolwiek pieniądze. Kobieta ponownie poprosiła o czas na zorganizowanie pieniędzy. W tym czasie zadzwoniła do syna i dowiedziała się, że takie zdarzenie w ogóle nie miało miejsca. Wówczas o wszystkim poinformowała policję.

W tym samym czasie do 71-letniego bełchatowianina również zadzwonił mężczyzna, który tym razem podał się za syna swojej potencjalnej ofiary. Sprawca szlochając twierdził, że spowodował wypadek samochodowy, w wyniku którego jedna osoba może ponieść śmierć. Twierdził też, że zna policjanta, który może mu pomóc "załatwić sprawę". Potrzebuje tylko pieniędzy. Sprawca nie podał kwoty tylko pytał swego rozmówcę ile pieniędzy ma w domu. Bełchatowianin oświadczył, że pieniądze przywiezie na komendę policji w Bełchatowie i zakończył rozmowę. Kiedy dodzwonił się do syna przekonał się, że rozmawiał z oszustem.

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Aby nie stać się ofiarą przestępstwa nigdy nie podawaj przez telefon żadnych informacji o sobie. Nie informuj o swoich oszczednościach. Nie ufaj nieznanym rozmówcom. Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom. Po podejrzanym telefonie zadzwoń do bliskich osób oraz na numer 112 i powiadom o telefonie od oszusta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE