Reklama

Reklama

Uwaga na kieszonkowców podczas świątecznych zakupów. Policja ostrzega bełchatowian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga na kieszonkowców podczas świątecznych zakupów. Policja ostrzega bełchatowian - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja apeluje o ostrożność podczas przedświątecznych zakupów. To właśnie teraz mogą uaktywnić się kieszonkowcy, którzy z łatwością wykorzystają nasze roztargnienie i pośpiech m.in. w centrach handlowych, sklepach, targowisku czy komunikacji miejskiej.

Reklama

Policjanci uczulają bełchatowian, aby w trakcie przygotowań do Wielkanocy i gorączki przedświątecznych zakupów, uważali na kieszonkowców. To właśnie teraz mogą oni wykorzystywać nasz pośpiech i roztargnienie, kradnąc portfel z pieniędzmi. 

Funkcjonariusze przestrzegają mieszkańców, zalecając ostrożność, ale też radzą, na jakie sytuacje zwrócić szczególną uwagę i jak działają złodzieje. Kieszonkowcy zwykle działają w grupach. Często, jeśli nie ma naturalnego, stwarzają sztuczny tłok. Aranżują niby przypadkowe „potrącenie” czy potknięcie i w tym momencie kradną źle zabezpieczone portfele, telefony komórkowe i dokumenty.

- Czasem pokrzywdzeni orientują się dopiero po kilku godzinach i nie są w stanie wskazać miejsca, a tym bardziej sprawcy. Kieszonkowca bardzo trudno złapać na gorącym uczynku, dlatego tak ważne jest czujność i zapobieganie  – zarówno w życiu codziennym jak i podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych - informuje bełchatowska policja. 

Jak zabezpieczyć się przed kieszonkowcami? Oto kilka rad:

- portfel, dokumenty czy telefon komórkowy chowaj w bezpiecznych miejscach, z których trudno jest coś wyjąć bez zwrócenia twojej uwag                      - klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem, jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować
- gotówkę podziel na mniejsze kwoty i schowaj w kilku miejscach
- nie noś portfela i wartościowych rzeczy w reklamówkach, łatwo je przeciąć
- torbę, saszetkę, plecak trzymaj przed sobą, zawsze zapięte
- nie noś rzeczy wartościowych w zewnętrznych kieszeniach ubrania, tylnej kieszenie spodni
- pamiętaj, że podróżując pod wpływem alkoholu łatwiej możesz stać się ofiara złodzieja
- bądź czujny, interesuj się tym co dzieje się wokół Ciebie, obserwuj otoczenie
- podróżując nie zasypiaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy