Reklama

Uwaga kierowcy! Więcej patroli na ulicach Bełchatowa. Będą kontrole

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Więcej patroli na ulicach Bełchatowa. Będą kontrole - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od jutra na polskich drogach wzmożona liczba policyjnych patroli, tradycyjnie rusza bowiem akcja „Bezpieczna Wielkanoc 2019”. Tegoroczne działania rozpoczną się 19 kwietnia, a zakończą późnym wieczorem 22 kwietnia.

Funkcjonariusze, jak co roku będą czuwali nad bezpieczeństwem osób wyruszających w podróż, jak sami podkreślają pod ich szczególną uwagą będą: stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi sprawdzą też czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny moment spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze, nie tylko przy stole, ale także na drodze. Pamiętajmy wiele zależy od nas samych – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie i dodaje: - Przypominamy również o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton: 20 kwietnia od godz. 18.00 do 22.00, 21 kwietnia od godz. 8.00 do 22.00 oraz 22 kwietnia od godz. 8.00 do 22.00

W ubiegłym roku w okresie od 30 marca do 2 kwietnia włącznie na terenie woj. łódzkiego doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 45 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 260 kolizjach, zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE