Reklama

Uwaga kierowcy! Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy. Sygnalizacja na drogach, będzie o nich przypominać

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy. Sygnalizacja na drogach, będzie o nich przypominać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od jutra w życie wchodzą przepisy, w myśl których obowiązkową staje się jazda "na suwak" oraz tworzenie "korytarza życia" według ściśle określonych reguł. Szerzej o temacie pisaliśmy w artykule TUTAJ.

Od 6 grudnia na drogach obowiązywać będą dwa nowe przepisu. Pierwszy z nich jest bardzo prosty do zapamiętania. Dotyczy on przede wszystkim pojazdów poruszających się drogami o przynajmniej dwóch pasach w jednym kierunku. Chodzi o jednoznaczne ustalenie, w którą stronę mają zjeżdżać samochody podczas tworzenia korytarz życia. Aby uniknąć pomyłek, ministerstwo przygotowało jasne instrukcje. Kierowcy, którzy jadą skrajnym lewym pasem będą musieli zjechać na lewo, natomiast wszyscy pozostali - na prawo.

Drugi z przepisów mówi o zasadzie jazdy "na suwak", zgodnie z którą kierowca jadący niekończącym się pasem ma obowiązek przepuszczenia pojazdu poruszającego się pasem, który się kończy. Jeśli zanikają dwa pasy, kierowca jadący tym kontynuowanym ma obowiązek przepuścić dwa pojazdy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że dodatkowo od 6 grudnia uruchomi na drogach szybkiego ruchu sygnalizacje przypominające o nowych przepisach.

- W związku z faktem, że od 6 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy, dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia dla służb ratunkowych i jazdy na suwak, przypominamy o nowych zasadach wyświetlając na wybranych tablicach zmiennej treści stosowne grafiki opatrzone komunikatami. Można je zobaczyć podróżując przez województwo łódzkie drogami ekspresowymi S8 i S14. W sytuacji, gdy na trasie zdarzy się coś, co będzie wymagało pilnego poinformowania kierowców, na tablicach zostaną wyświetlone priorytetowe komunikaty - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE