Reklama

Uwaga, bakterie coli w wodociągu!

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, bakterie coli w wodociągu! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwaga mieszkańcy gminy Kleszczów, woda z wodociągu na terenie gminy jest skażona bakteriami z grupy coli. Bełchatowski Sanepid stwierdzając brak przydatności ostrzega, że woda nie nadaje się do celów spożywczych.

Poniżej prezentujemy treść oficjalnego komunikatu wystosowanego przez bełchatowski Sanepid:

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 21.05.2018 roku skierowany do konsumentów wody z wodociągu Kleszczów na terenie gminy Kleszczów (miejscowości: Kleszczów, Łuszczanowice, Łękińsko, Wolica, Czyżów, Antoniówka, Żłobnica, Wola Grzymalina Kolonia, Łuszczanowice Kolonia, Adamów, Kocielizna, Aleksandrów, Będków, Cieślowizna, Dąbrowa, Faustynów, Karolów, Kuców, Piaski, Stawek, Wol. Grzymalina).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Kleszczów z powodu obecności bakterii grupy coli i nakazał Zakładowi Komunalnemu Kleszczów sp. z o.o.:

  1. podjęcie działań naprawczych w celu doprowadzenia jakości wody pod względem mikrobilogicznym w wyżej wymienionym ujęciu wody i sieci wodociągowej do składu zgodnego z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz. 2294),
  2. poinformować niezwłocznie odbiorców w sposób skuteczny o braku przydatności wody do spożycia,
  3. zapewnić zastępcze źródło wody konsumentom wody do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody.
Woda nie nadaje się do celów spożywczych. Można jej używać do celów sanitarno-bytowych.

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie.

Uwaga! Nie należy spożywać wody ze źródeł nie przebadanych!


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE