Reklama

Usuwają skutki wichury na A1 koło Piotrkowa. ''Lepiej wybrać inną trasę''

Opublikowano:
Autor:

Usuwają skutki wichury na A1 koło Piotrkowa. ''Lepiej wybrać inną trasę''  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowców czekają kolejne utrudnienia na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem, wstrzymania ruchu spowodowane są poniedziałkową wichurą. Do usunięcia skutków żywiołu, niezbędny będzie odpowiedni sprzęt, który zajmie sporą część jezdni. W nocy z czwartku na piątek (27-28.02) możemy więc spodziewać się nawet kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu.

O planowanych pracach poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Szkody powstałe na odcinku A1 w okolicy Piotrkowa są spowodowane przez poniedziałkową wichurę – co uległo uszkodzeniu?

- Prace dotyczą głównie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, nieunikniona będzie ingerencja w obowiązującą organizację ruchu. Należy spodziewać się kilkunasto – kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu: w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Południe i na wysokości ulicy Wojska Polskiego (ok. tysiąca metrów dalej w kierunku północnym) – informuje Maciej Zalewski z GDDKiA.

Czym są wspomniane urządzenia bezpieczeństwa ruchu? Maciej Zalewski tłumaczył, że chodzi m.in. o tablice informacyjne. Co ciekawe, do ich naprawy niezbędny będzie podnośnik, który zablokuje część drogi.

Zgodnie z informacjami od GDDKiA, wyznaczony termin (od 22:00 27.02 do 06:00 28.02) został wytypowany ze względu na minimalne natężenie ruchu w tych godzinach. Warto jednak zaznaczyć, że droga może być zamknięta nawet na kilkadziesiąt minut. Dlatego też GDDKiA apeluje, by o ile to możliwe w tym okresie zdecydować się na przejazd inną trasą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE