Reklama

Urzędnicy ruszą w miasto. Wkrótce zapukają do Twoich drzwi

Opublikowano:
Autor:

Urzędnicy ruszą w miasto. Wkrótce zapukają do Twoich drzwi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łącznie aż 18 tysięcy decyzji podatkowych muszą dostarczyć mieszkańcom Bełchatowa miejscy urzędnicy. Już od 7 lutego pracownicy urzędu ruszą w teren z doręczeniami wspomnianego dokumentu. Bełchatowianie otrzymają także zawiadomienia o zmianach w opłatach za wywóz śmieci.

Jak informuje bełchatowski magistrat, decyzje w sprawie podatku od nieruchomości na 2020 rok będą roznoszone do 28 lutego. Urzędników pukających do drzwi można spodziewać się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20:30 oraz w soboty.

- Jeśli w tym czasie doręczyciel nikogo nie zastanie pod wskazanym adresem wróci w innym terminie lub zostawi informację z prośbą o kontakt telefoniczny w sprawie ustalenia sposobu doręczenia. Może także zostawić decyzję u sąsiada, pod warunkiem, że ten zobowiąże się do przekazania jej adresatowi – informuje magistrat.

W takiej sytuacji w twojej skrzynce pocztowej znajdzie się informacja o pozostawieniu urzędowej korespondencji pod innym adresem

- Doręczyciele mają specjalne upoważnienia. Podatnik, do którego drzwi zapuka urzędnik, zawsze może go poprosić o okazanie się takim dokumentem - mówi Mirosława Mikła, dyrektor wydziału finansowego w magistracie. - Osoba odbierająca pismo będzie poproszona o czytelne podpisanie się na potwierdzeniu odbioru przesyłki. – Trzeba pamiętać, że urzędnicy nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek pieniędzy czy opłat – dodaje.

Jak informuje urząd, podatek trzeba wpłacić w kasie urzędu miasta lub na indywidualny numer rachunku bankowego podany w decyzji podatkowej. Co ważne – w tym roku uległy one zmianie. Dlatego dokonując przelewu warto zwrócić uwagę, na jaki numer konta zamierzamy przelać daną kwotę.

- Dotychczasowe rachunki bankowe są właśnie likwidowane, a wpłacone na nie pieniądze nie dotrą do magistratu tylko zostaną zwrócone do nadawcy – informują urzędnicy.

Razem z decyzjami w sprawie podatku od nieruchomości będą również doręczane zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE