Reklama

Reklama

Urząd zdecydował o dopłatach dla mieszkańców. O jakie kwoty chodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Urząd zdecydował o dopłatach dla mieszkańców. O jakie kwoty chodzi? - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podjęła decyzję o dopłatach do taryf w sprawie zbiorowego odprowadzania ścieków. Wody Polskie ustanowiły nowe stawki opłat za kanalizację.

Reklama

Podczas ostatniej sesji rady gminy Bełchatów zdecydowano o dopłatach dla mieszkańców. Radni postanowili, że samorząd wesprze finansowo mieszkańców przy opłatach za odprowadzenie ścieków.

- Ma to związek z nowymi stawkami opłat za kanalizację, ustalonymi dla Gminy Bełchatów decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Nowe stawki będą obowiązywać przez najbliższe trzy lata – informuje gmina Bełchatów.

Ile zapłacą mieszkańcy ?

Dopłaty zaproponowane przez wójta, a następnie jednogłośnie uchwalone przez radnych, będą całkiem spore. W przypadku ścieków odprowadzanych do gminnych oczyszczalni ścieków będzie to 1,56 zł netto do metra sześciennego. Natomiast jeśli nieczystości będą odprowadzane do obcych oczyszczalni dopłata wyniesie 3,36 zł netto od metra sześciennego.

Dofinansowanie ze strony samorządu zminimalizuje nieco wzrost opłat, które 56 groszy netto za każdy metr sześcienny ścieków plus 3,28 zł stałej opłaty abonamentowej.

Jak informuje gmina, decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wprowadzone zostały również ujednolicone stawki opłat za wodę. Do tej pory inne taryfy obowiązywały dla odbiorców wody z wodociągu parzniewickiego (2,50 zł netto za metr sześcienny) i ujęcia Ławy, Huta i Wod-kan (2,81 zł netto za metr sześcienny). Stawka obowiązująca od 28 października to 2,75 zł netto za metr sześcienny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy