Reklama

Reklama

Urząd zachęca do zgłaszania się po darmową żywność. Jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie/zdjęcie poglądowe

Urząd zachęca do zgłaszania się po darmową żywność. Jakie warunki trzeba spełnić? - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowski magistrat zachęca mieszkańców, aby skorzystali z bezpłatnej pomocy w ramach Banku Żywności. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na zgłoszenia czeka do 9 marca. Jakie kryteria należy spełnić?

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa mogą składać wnioski do MOPS o bezpłatną pomoc z Banku Żywności. Za darmo można otrzymać wiele produktów spożywczych m.in. makaron, mleko, cukier, olej, szynkę czy powidła śliwkowe. Do złożenia podania o pomoc żywnościową zachęca bełchatowski magistrat.

- Myślę, że jest to znaczący wkład do domowego budżetu w formie oszczędności, bo zwyczajnie tych produktów nie trzeba będzie już kupować. Dlatego też zachęcam bełchatowian, którzy potrzebują takiego wsparcia, do skorzystania z oferowanej przez nas pomocy - mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w urzędzie miasta. 

Magistrat zaznacza, że program skierowany jest do tych wszystkich bełchatowian, którzy spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych miesięczny dochód nie może przekroczyć 1 707,20 zł, zaś dla rodzin - 1 320 zł na osobę. Dodatkowo ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bełchatowie.

O pomoc można wnioskować do 9 marca, zgłaszając się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Staszica 18 w Bełchatowie. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 51 00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy