Reklama

Upały powracają

Opublikowano:
Autor:

Upały powracają - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na koniec wakacji termometry mogą nas jeszcze zaskoczyć. Długoterminowe prognozy pogody przewidują powrót upałów w ostatnim tygodniu sierpnia.

Przewidywania synoptyków nie pozostawiają złudzeń. Bardzo ciepło będzie już w weekend - termometry bełchatowian w niedzielę mogą pokazać 28 stopni Celsjusza, a w nadchodzącym tygodniu słupek rtęci sięgnie nawet 32 stopni.

Wysoka temperatura i słońce na pewno ucieszą amatorów opalania i wypoczynku. Należy pamiętać jednak, że z upałami nie ma żartów. Wysoka temperatura i słońce mogą spowodować oparzenia skóry lub udar. Ważnym jest by pamiętać o profilaktycznym nakryciu głowy i regularnym uzupełnianiu płynów. Warto o tym przypomnieć osobom starszym, które gorzej znoszą upały.

Nie zostawiajmy także naszych dzieci bez opieki. Pamiętajmy też o naszych czworonogach.Nie zostawiajmy ich zamkniętych w pojazdach nawet na chwilę, bo ta może zawsze się przeciągnąć. Warto wiedzieć, że według prawa, pozostawienie zwierzaka w wysokiej temperaturze zamkniętego w aucie jest traktowane jako znęcanie się, za które grozi w najlepszym razie mandat w wysokości 500 zł, a w najgorszym 2 lata więzienia.

Policja apeluje o czujność:

- Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Policjant wezwany do zamkniętego w aucie psa czy kota ma prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie zwierzęcia z auta jeśli stwierdzi, że sytuacja zagraża jego życiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE